На Рівненщині з’явиться спеціальна кімната для допиту дітей

Це приміщення має створити для неповнолітніх дружнє середовище

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

На Рівненщині створять так звану «Зелену кімнату». Це середовище для проведення процесуальних дій із дітьми, постраждалими від насильства, а також для допиту неповнолітніх правопорушників. 

За статистикою, кожна третя родина в Україні зустрічається з насильством.

 

Торік на Рівненщині зареєстрували понад 240 кримінальних правопорушень за фактами вчинення домашнього насильства або злочинами, пов’язаними з ним.

 

213 обвинувальних актів скерували до суду.

Однією з рекомендацій ООН в питаннях правосуддя у справах, пов’язаних із участю дітей-жертв та свідків злочинів, є обладнання «Зелених кімнат», призначених спеціально для проведення опитування дітей.

Що таке «Зелена кімната»

Принцип такої кімнати полягає у тому, що дитина, яка знаходиться у вразливому психоемоційному стані, у комфортних для неї умовах віч-на-віч спілкується із спеціалістом-психологом та з іншими спеціалістами.

Інші учасники слідчої дії в цей час перебувають за спеціальним одностороннім склом, через яке дитина нікого не бачить.

Це сприяє створенню у дитини відчуття безпеки та приватності. Процес спілкування при цьому фіксується на відео, і потім використовується як доказ у кримінальному провадженні.

Де облаштують «Зелену кімнату» на Рівненщині

Створити «Зелену кімнату» вже за кілька місяців планують у приміщенні відділення Консультативної служби обласного центру соціально-психологічної допомоги.

За матеріалами пресслужби Рівненської обласної прокуратури

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень