«МСЕК треба ліквідувати», - Масі Найєм з власного досвіду каже, що: «Це мрак!» (ФОТО/ВІДЕО)
«Принцип» дотискає МОЗ?
Масі Найєм, який є відомим київським адвокатом, зараз з особливою увагою займається питаннями військових. Після важкого поранення, отриманого на війні, Масі вижив практично чудом, але втратив праве око й отримав потужну черепно-мозкову травму.
Не дивно, що він на собі відчув, що таке МСЕК. Тепер цією організацією має впритул зайнятися організація «Принцип», яку власне і створив Найєм. Про це у їхньому повідомленні на ФБ:
(Подаємо далі без змін)
Що таке МСЕК?
Ця експертна комісія встановлює групи інвалідності або відсоток втрати працездатності. Вона також необхідна для отримання одноразової грошової допомоги. Детальніше, нащо вона військовим, ми описали в нашому Правовому навігаторі http://bit.ly/3JMP2Lq
Зважаючи на відгуки, у більшості цей орган не асоціюється ні з чим хорошим. Чого варта лише справа військового Петра Олексюка, який втратив ногу, а коли прийшов отримувати інвалідність – йому запропонували заплатити хабар.
МСЕК треба ліквідовувати, а натомість – створювати прозору систему, яка просто зробить неможливою хабарі.
Щонайперше – ввести міжнародний класифікатор функціональності та обмеження життєдіяльності, з яким працюють у цивілізованому світі.
Зараз МСЕК є однією з точок, де військовий чи військова після поранення контактує з державою. Однак поки що тут вони навряд отримують повагу за свою службу.
Будемо це міняти.
Залишимо тут кілька цитат від людей з-під посту Masi Nayyem, які стикалися з тим, що поки що діє в Україні:
«Я щиро вірю, що Ваша робота задля допомоги військовим пройти влк запустить тектонічні зсуви в цій системі загалом, бо щороку проходжу МСЕК і добре розумію Ваші почуття - густий заміс безпорадності, відчаю і ненависті до цієї корумпованої, безстолкової, людиноненависницької системи»
«В цілому взаємодія з МСЕК від спілкування до винесення рішення викликає злість, ненависть, моральну втому. Тому треба навчити членів МСЕК впершу чергу як бути людиноцентричними»
«Там система вибудована так, щоб остаточно вимотати людину після травми. Щоб вона, не зважаючи на ступінь поранення, дала хабар, аби це закінчилося»
Ось такий чесний фідбек від людей на роботу органу.
Серед коментарів до ФБ-повідомлення на сторінці організації «Принцип» нас зацікавив такий – про «МСЕК у Німеччині»:
В Німеччині теж є типу комісії, але туди не треба ходити. Ми просто направили заявку на отримання інвалідності і деякі довідки лікарів (в нашому випадку (після інсульту) - тільки невролога, кардіолога та сімейного лікаря) і згодом нам прислали лист з посвідченням інваліда.
Також в Німеччині медична страховка оплачує доглядальниць, для людей що не можуть себе обслуговувати самі.
Таким чином близькі родичі хворого не втрачають свою роботу доглядаючи за своїм хворим родичем, що є надзвичайно важливо.
Радіо Трек: НОВИНИ