ON-LINE

Львівська залізниця запропонувала Рівненській облраді забрати на утримання знамениту вузькоколійку

вівторок, 05 лютого 2019
Кажуть, цей маршрут збитковий і, крім того, це – туристична перлина області

Рівненська вузькоколійка «Антонівка-Зарічне» може зупинитися через брак фінансування. В «Укрзалізниці» цей маршрут називають збитковим і пропонують обласній раді забрати залізницю на баланс, оскільки вона є туристичним об’єктом. Аби вузькоколійка, яка для мешканців віддалених поліських сіл є практично єдиним способом дістатися до інших районів, не припинила свою роботу, потрібні чималі кошти, розповів начальник пасажирського сектору Рівненської дирекції пасажирських перевезень Павло Александрук:

Стосовно питання тяги, тобто локомотива, то це - найбільш гостре питання, тому що нині поїзд курсує лише три дні на тиждень. І то буває таке, що поїзд взагалі не виїжджає, бо фактично немає, як його ремонтувати. 

 

Нові локомотиви: така техніка виготовляється лише в Росії, тобто є, але лише там. Орієнтовна вартість нового локомотива буде до 30 млн грн. Тобто, якщо все разом додати, то приблизно загальна вартість матеріалів на більш-менш відновлення (залізниці – авт.) – до 100 млн грн.

Між тим, профільна комісія облради зазначила, що взяти на утримання вузькоколійну залізницю не може, адже її функцією є, насамперед, перевезення пасажирів. А за це відповідає Львівська залізниця, а не місцеві органи.

Тож члени комісії рекомендуватимуть народним депутатам Василю Яніцькому та Ганні Гопко, яка і звернулася до них із закликом зберегти роботу залізниці, самим посприяли у цьому, але вже на державному рівні. Крім того, комісія запропонувала Рівненській дирекції залізниці дізнатися, чи немає в Україні такого ж локомотива, який просто простоює десь на підприємстві.

До слова, у Рівненській дирекції Львівської залізниці зазначили, що закривати цей маршрут не планують. Однак, може статися і так, що потяг зупиниться десь посеред дороги, а відремонтувати його - нічим. 

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Богдана Карц Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено номерний знак

    В районі Рівнеобленерго знайдено номерний знак ВК 04 53 ВЕ. Власник може звертатися за...
  • Посвідчення водія

    У районі автовокзалу у Рівному знайшли водійське посвідчення на прізвище Дисюк Марк. Забрати...
  • У Рівному загубився кіт

    На вулиці Степана Бандери (в районі Магнату) згубився білий ангорський кіт. З блакитними...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного