ON-LINE

Ліквідатори аварії на ЧАЕС скаржаться на малі пенсії після їх підвищення

вівторок, 12 березня 2019
Деякі отримують мінімальну пенсію

Ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС незадоволені підвищенням пенсії. Йде мова про виплату, яку отримують чорнобильці першої категорії.

Нагадаємо, що з початку березня в Україні зробили перерахунок пенсій, зокрема й для ліквідаторів.

Вони отримували виплату з розрахунку плати за роботу у зоні відчуження, яка з 2006 року не змінювалася та становила 929 гривень.

Перерахунок збільшив її на 17%, тобто тепер показник заробітку становить тепер 1087 гривень. Ліквідатори незадоволені цим, говорить голова обласної громадської організації інвалідів Чорнобиля Віктор Ольховик:

Ліквідатори першої категорії в нас зараз отримують мінімальну пенсію. На сьогоднішні йде також зміна документів і ми розуміємо, що коли нас відділять від постраждалих, то можливо щось і зміниться. Але на сьогоднішні це не вирішує фінансових проблем, які є по пенсійному забезпеченню.

Зауважимо, що ліквідаторам аварії на ЧАЕС виплачують також пенсію за інвалідністю та відповідно до коефіцієнта оплати роботи в зоні відчуження.

В цьому випадку виплати сягають 3-4 тисяч гривень. Однак за словами Віктора Ольховика, ветеранів Чорнобиля, які отримують пенсійні виплати за такими розрахунками? зовсім небагато. Майже усі сім сотень ліквідаторів першої та другої категорій отримують від держави трохи більші мінімальної пенсії, що не перевищує двох тисяч гривень.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Зник Йорк

    У районі Глибокої, приватний сектор між Текстильником та Гаражами загубилася собака породи...
  • Втрачено паспорт громадянина України і закордонний

    Вчора ввечері на вулиці Гагаріна загубили два паспорти на ім'я Грищук Богдани. Прохання...
  • Знайдено паспорт на прізвище Бережняк

    На вул. Григорія Сковороди знайдено паспорт на прізвище Бережняк Роман.
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного