

Що змінилося за 30 років після наймасштабнішої техногенної та екологічно-гуманітарної катастрофи?
Варто зауважити, що нині на Рівненщині зареєстровано 4 038 учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, з них більше тисячі мешкає в обласному центрі.
Тим часом, державна програма, яка має забезпечувати учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи та постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС житлом, не фінансується вже 3 роки.
За останні 10 років ліквідаторам на Рівненщині закупили 75 квартир, пік закупівель припав на 2013-2014 роки. Тоді на Рівненщині за державний кошт придбали 42 квартири, розповідає начальник управління соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи обласного Департаменту соцзахисту населення Сергій Черній:
- Останній раз в 2012-2013 роках було закуплено 42 квартири. Далі коштів на цю програму не було з державного бюджету. В 2006 році 25 квартир було закуплено, потім знову не фінансувалася ця програма, в 2011 році – 8 квартир закупили, і в 2012-2013 роках – 42 квартири. Не виділяються по державній програмі кошти на квартири ні цього року, ні минулого.
Додамо, що згідно із змінами в законодавстві, четверту зону забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС ліквідували. Таким чином, всі пільги та компенсації втратили мешканці шести населених пунктів у Володимирецькому районі та Кузнецовську, повністю у Березнівському районі.
Тим часом, третя зона забруднення на Рівненщині залишилася – туди входить п’ять північних районів нашої області: Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Рокитнівський та Сарненський. До речі, санаторно-курортне оздоровлення для третьої категорії ліквідаторів ЧАЕС теж не передбачене.
Між тим, на Рівненщині майже 7 тисяч людей підпадають під першу категорію потерпілих, ще майже 2 тисячі - належать до другої категорії. Крім того, четверту зону вивели з категорії забруднених, тож мешканці Березнівського району, Кузнецовська та частини Володимирецького втратили будь-які пільги та компенсації.
Водночас, у так званій Чорнобильській лікарні, що на вулиці Чорновола у Рівному, реабілітацію щорічно проходять понад 30 тисяч людей, а обстеження – понад 200 тисяч.
Щодо ліків – як повідомив начальник обласного управління соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Сергій Черній, для всіх категорій ліквідаторів ЧАЕС на Рівненщині потреба в медикаментах в грошовому еквіваленті становить понад 80 мільйонів гривень, в той час як отримано було вп’ятеро менше – лише 14 мільйонів гривень.
Тим часом, вартість харчування школярам, які проживають на забруднених територіях, тобто в третій зоні забруднення, під яку підпадають 5 північних районів Рівненщини, компенсовують. Також відшкодовують і вартість продуктів харчування першій та другій категоріям постраждалих, внаслідок аварії на ЧАЕС.
Радіо Трек: НОВИНИ
5 млн українців отримали підвищені пенсії: скільки їм додали у липні?
Українська мережа АЗС скинула по 8 грн на літрі бензину і дизеля (ЦІНИ)
Як за звуком сирен зрозуміти, що ракета летить у ваш регіон, та скільки це займає часу
07.07.2022: Що зробити в дзеркальну дату року, аби привернути успіх та щастя
Військовий облік для жінок: які професії – перші у списку?
За дороги Рівненщини відповідає новий керівник
Влітку на оздоровлення своїх дітей рівненським батькам доведеться викласти кошти із власної кишені
На трасі Київ-Чоп згорів легковик
Рівненським лікарям подякували за подолання спалаху поліомієліту в Україні
Підозрюваного у вбивстві 68-річного чоловіка на Рівненщині знайшли
Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.
Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]
20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878