30-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС. Відголосся катастрофи на Рівненщині

Що змінилося за 30 років після наймасштабнішої техногенної та екологічно-гуманітарної катастрофи?

Варто зауважити, що нині на Рівненщині зареєстровано 4 038 учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, з них більше тисячі мешкає в обласному центрі.

Тим часом, державна програма, яка має забезпечувати учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи та постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС житлом, не фінансується вже 3 роки.

За останні 10 років ліквідаторам на Рівненщині закупили 75 квартир, пік закупівель припав на 2013-2014 роки. Тоді на Рівненщині за державний кошт придбали 42 квартири, розповідає начальник управління соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи обласного Департаменту соцзахисту населення Сергій Черній:

 

 

- Останній раз в 2012-2013 роках було закуплено 42 квартири. Далі коштів на цю програму не було з державного бюджету. В 2006 році 25 квартир було закуплено, потім знову не фінансувалася ця програма, в 2011 році – 8 квартир закупили, і в 2012-2013 роках – 42 квартири. Не виділяються по державній програмі кошти на квартири ні цього року, ні минулого.

 

Додамо, що згідно із змінами в законодавстві, четверту зону забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС ліквідували. Таким чином, всі пільги та компенсації втратили мешканці шести населених пунктів у Володимирецькому районі та Кузнецовську, повністю у Березнівському районі. 

Тим часом, третя зона забруднення на Рівненщині залишилася – туди входить п’ять північних районів нашої області: Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Рокитнівський та Сарненський. До речі, санаторно-курортне оздоровлення для третьої категорії ліквідаторів ЧАЕС теж не передбачене. 

Об`єкти секретного міста Чорнобиль-2 (фото з сайту chornobyl.in.ua)

Пульт управління радаром в Чорнобиль-2 (фото з сайту  chornobyl.in.ua)

Між тим, на Рівненщині майже 7 тисяч людей підпадають під першу категорію потерпілих, ще майже 2 тисячі - належать до другої категорії. Крім того, четверту зону вивели з категорії забруднених, тож мешканці Березнівського району, Кузнецовська та частини Володимирецького втратили будь-які пільги та компенсації.

Водночас, у так званій Чорнобильській лікарні, що на вулиці Чорновола у Рівному, реабілітацію щорічно проходять понад 30 тисяч людей, а обстеження – понад 200 тисяч.

Щодо ліків – як повідомив начальник обласного управління соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Сергій Черній, для всіх категорій ліквідаторів ЧАЕС на Рівненщині потреба в медикаментах  в грошовому еквіваленті становить понад 80 мільйонів гривень, в той час як отримано було вп’ятеро менше – лише 14 мільйонів гривень.

Тим часом, вартість харчування школярам, які проживають на забруднених територіях, тобто в третій зоні забруднення, під яку підпадають 5 північних районів Рівненщини, компенсовують. Також відшкодовують і вартість продуктів харчування першій та другій категоріям постраждалих, внаслідок аварії на ЧАЕС.

 

Будівництво укриття для 4-го енергоблоку, 2013 рік (фото з Інтернету)

Будівництво укриття 2015 рік. Як пише 24tv., «воно майже готове. Вже з кінця 2016 року новий саркофаг запустять і він закриє зруйнований реактор. Далі маніпуляторами почнуть розбирати спочатку старе укриття, потім — радіоактивні завали».

 

 

 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень