ON-LINE

Лікуванням туберкульозу на Рівненщині займуться сімейні лікарі

четвер, 24 травня 2018
Їхня прерогатива – амбулаторне лікування, яке дешевше стаціонарного вчетверо

Фото ілюстративне

В Україні розпочалася реформа протитуберкульозної служби, яка стосуватиметься  зміни фінансування системи протитуберкульозної допомоги, запровадження інноваційних протитуберкульозних препаратів та нових методів діагностики і лікування.

Рівне стало першим містом, де провели спеціальний тренінг «Формування толерантного ставлення у медпрацівників до хворих на туберкульоз».

Про зміни детальніше розповів заступник голови правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Євгеній Баборикін:

Має бути об’єднання двох спеціальностей пульмонології та фтизіатрії в одну – пульмонологію. Процес амбулаторного лікування туберкульозу ляже на плечі первинної ланки, сімейних лікарів. Інтенсивну фазу люди й надалі лікуватимуть у стаціонарі, але кількість днів, які вони там проведуть, зміниться. Так лікують в усіх цивілізованих країнах. Ніде і нікого не  тримають в стаціонарі стільки, скільки тримають в Україні. Тому в нас так багато випадків повторного інфікування, інфікування  іншими формами туберкульозу. Ми потребуємо змін і тому, що амбулаторне лікування не лише ефективніше, а й в 4 рази дешевше, ніж стаціонарне.

Крім реформи та ситуації з туберкульозом в Україні, медикам повідомили про важливість толерантного ставлення до хворих на туберкульоз. За словами організаторів тренінгу, їх завдання - знизити рівень дискримінації пацієнтів з туберкульозом та осіб, уразливих до інфікування.

До слова, за останній рік на Рівненщині рівень поширеності туберкульозу знизився до 43,5 випадків на 100 тис. населення. Щорічно від туберкульозу в області помирає близько 60-100 осіб.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено документи на прізвище Билень

    Сьогодні, близько 15:00 години, поблизу бізнес-центру готелю «Мир» було...
  • Втрачено чорний рюкзак

    Рюкзак чорного кольору з документами на ім'я Музичук Роман Миколайович втратили у районі...
  • Знайдено посвідчення водія

    Знайдено посвідчення водія, видане на прізвище Корецький Артем.
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного