Лікарняні 2023: в яких випадках українцям можуть відмовити у виплатах

Перехід функцій від Фонду соціального страхування на випадки тимчасової втрати працездатності до Пенсійного Фонду України не повинно позначитися на якості самих послуг

На сьогодні є лише один законний випадок, у разі якого українцям можуть відмовити у виплаті лікарняних. Це коли працівник не має листка непрацездатності, або він не зареєстрований неналежним чином. У всіх інших випадках відмова від виплати лікарняних незаконна, пишуть ProГроші.

У разі, якщо працівник не був на роботі, і не має оформленого лікарняного, це вважається прогулом, пояснює голова адвокатського обʼєднання «Кравець і партнери», адвокат Ростислав Кравець.

Якщо лікарняний зареєстрований, особа офіційно перебувала на лікарняному, і це підтверджено в електронному чи в письмовому вигляді, є листок непрацездатності, то жодних підстав не здійснювати виплати, навіть, якщо були якісь дисциплінарні догани чи ще щось, у роботодавця немає, – додав Кравець.

Якщо роботодавець відмовляється платити лікарняні, тоді варто:

  • спочатку звернутися з письмовою вимогою до роботодавця щодо здійснення цих виплат;
  • у разі, якщо роботодавець не реагує на цю вимогу – звертатися до суду щодо примусового стягнення виплат.

Джерело: ProГроші

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень