Лайфхак для підприємців: на що звернути увагу, якщо до вас прийшла перевірка

Як звикнути бізнесу Рівненщини до перевірок після скасування 4-річного мораторію - обговорювали напередодні вихідних у Рівному.

На круглий стіл в облдержадміністрації зібралися підприємці, члени торгово-промислової палати та співробітники контролюючих органів.

Кілька порад для сфери обслуговування і громадського харчування озвучила член комітету підприємців малого та середнього бізнесу при торгово-промисловій палаті України, юрист Світлана Мороз:

- Найпоширеніші елементарні порушення: немає куточка споживача, немає належної документації в ньому, документація складена російською мовою (особливо заклади громадського харчування складають меню російською мовою). Реклама також має бути українською мовою. Якщо використовуєте якісь вивіски, то їх необхідно погодити у належному порядку.

На що звернути увагу, якщо до вас прийшли інспектори Держпродспоживслужби

Ось цими питаннями займається Держпродспоживслужба. І це такі найчастіші проблемні моменти, з якими ця служба стикається у роботі підприємства.   

Усі фото збільшуються

Варто зважити, що перевірки можуть бути плановими, про які суб’єкт господарювання повинні повідомити за 10 днів, та позаплановими – без попередження.

На що звернути увагу у повідомленні про проведення планової перевірки, якщо до вас прийшли співробітники ДСНС

Останній формат здебільшого застосовують працівники Держпраці при перевірці належного працевлаштування.

Підприємцям радять уважно перевіряти документи та посвідчення-направлення представників контролюючих органів:

варто звернути увагу на те, щоб прізвища інспектора, який прийшов на перевірку, і уповноваженого проводити інспекцію збігалися;

 

важливо, щоб інспектори прийшли до вас саме у ті дати, які вказані у направленні на перевірку;

 

уважно перевірте, чи правильно у направленні вказані назва вашого підприємства та адреса;

підписувати направлення на перевірку має право лише керівник або заступник керівника відповідного контролюючого органу.

На прикладі ДСНС

У разі невідповідності одного зі вказаних пунктів, підприємець має право не допустити інспектора на свій об’єкт.

Більше про те, в яких випадках підприємці мають право не допускати посадових осіб органу державного нагляду до перевірок, вказано у статті 10 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

У разі зауважень до перевірки – обов’язково необхідно вказувати їх у акті.

Акт на прикладі перевірки ДСНС

Внесення одного й того ж суб’єкта господарювання до планів перевірок різних органів контролю є підставою для проведення комплексної перевірки.

План комплексних заходів на відповідний плановий період для всіх контролюючих органів затверджує Державна регуляторна служба України. Суб’єкти господарювання можуть знайти себе на Інспекційному порталі (inspections.gov.ua) за назвою, кодом ЄДРПОУ, ступенем ризику, назвою органу контролю.

Що вважається порушенням пожежної безпеки

При перевірці посадові особи зобов’язані використовувати виключно уніфіковані форми актів, де вказаний перелік питань, від якого інспектори не повинні відхилятися.

Повноваження органів державного нагляду і права та обов’язки суб’єктів господарювання під час перевірки визначені Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень