Книгу про художника УПА Ніла Хасевича презентували у Рівному письменники брати Капранови (ФОТО)
І про діснеєвського аніматора українського походження Білла Титлу
Це художня книга, але заснована на реальних фактах. Так розповідають Віталій та Дмитро Капранови про свою нову книгу "Паперові солдати".
Ніл Хасевич з села Дюксин, що на Костопільщині, втратив ногу, потрапивши під поїзд. І пішов не жебракувати, а вчитися на художника. В результаті став головним художником УПА. І з саморобною дерев'яною ногою воював у підпіллі, в криївках у лісі, боровся за незалежну Україну.
Тобто це такий супергерой, в порівнянні з яким всі супермени, бетмени - просто діти малі і комахи. Крім того, він - не вигаданий, а вони - вигадані, - пояснюють Капранови.
Другий герой книги - це Володимир Титла. Він - тернополянин з Підгайців, який народився в США, куди виїхали його батьки.
Там він ходив в українську школу, знав українську мову. Був справжнім українцем. Його роботи всі бачили. Це діснеєвські мультики "Білосніжка", "Пінокіо". Тобто це два художники, два ровесники, один з яких намалював США, другий - незалежну Україну, - кажуть письменники.
[media=160007]
Роботи Хасевича продовжували воювати навіть після 1952 року, коли його викрили. І навіть у 80-их роках на Дніпропетровщині були справи кримінальні за розповсюдження його листівок, журналів, карикатур. Тобто це роман про двох людей
І ми у своїй книзі кидаємо читача через океани, роки, щоб зрозуміти головне: чому Хасевич став таким, де взяв цю силу. Його запрошували в Америку працювати за фахом. А він не поїхав, бо вже був в ОУН. Тобто ідеологія, праця на Україну виявляється сильнішою за бажання побутового особистого успіху.
Роман заснований на історичних подіях. У ньому є і кадебіст Борис Стекляр, який тут у Рівному доживав, і ловив Хасевича саме у Рівному, і двоє його подільників. І ми з цього зробили художній твір з певною свободою думки, щоб зняти з Хасевича вирок забуття. Адже його забороняли. Бо він вів інформаційну війну. А ми хочемо, щоб Хасевич зайняв достойне місце у когорті українських героїв.
Презентація та автограф-сесія відбулася у книгарні "Слово". Для перших покупців своїх книг письменники залишили на сторінках автографи.
Радіо Трек: НОВИНИ