Історичний роман про людину, яка тричі тікала з ГУЛАГу, презентують у Рівному (ФОТО)

Його автор - вихідець з Рівненщини

Петро Воробей

Це роман Петра Вороб'я «Гонитва». Головного героя твору  – вояка УПА Петра Смоляренка – автор списав з реальної людини – Антона Олійника, який народився у 1926 році на хуторі Березина села Друхів ( нині це Березнівскьий район) Рівненщини.

Олійник у 17 років став повстанцем. Спочатку був зв’язковим, потім читав лекції на вишколах упівців, як пропагандист, був керівником юнацтва району тощо. Символом свого життя він обрав кетцаля – священного птаха племені майя, який не живе в неволі, за що й отримав повстанське прізвисько – Індус.

 

У 1947 році був вперше арештований. Його засудили до 25 років радянських концтаборів. Відбував покарання у Мордовії. Тричі з неволі тікав. Василь Стус, який відбував покарання у «Дубравлазі», звідки здійснив свою останню втечу Олійник, за нескореність і любов до волі назвав його Новітнім Кармелюком. 

 

5 жовтня 1966 року Рівненська судова колегія у кримінальних справах винесла вирок - розстріл і конфіскація майна. Антона Олійника розстріляли 6 лютого 1967 року в Києві. 

До речі, автор «Гонитви» Петро Воробей - з Рівненщини. Народився у селі Вільне Дубровицького району. Нині живе у Хмельницькому. Він - журналіст, письменник, лауреат премії ім. Якова Гальчевського – “За подвижництво в літературі й утвердження української державності”, автор історичної трилогії «Заграва», яка отримала першу премію Міністерства культури в літературному конкурсі серед письменників України «Українська революція 1917 – 1921 років».

Презентація нового роману Петра Вороб'я відбудеться у книгарні «Дружба» комунального підприємства «Рівнекнига», що на майдані Незалежності, 5  

у четвер, 10 жовтня, о 15:00. Вхід вільний. 

Тут можна буде поспілкуватися з автором, отримати його автограф.

За інформацією "Рівнекниги"

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень