Кліщі-невидимки почали нападати на українців: Лікарка попередила про небезпеку

Важливі поради від медика

Через прохолодне і дощове літо в Україні активізувалися кліщі. Нападати на людей можуть не лише дорослі особи, а й личинки.

Оскільки личинки кліща прозорі, людина може не помітити їх, що збільшує ризик зараження. Про це в ефірі телеканалу розповіла доктор медичних наук, завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету, лікарка-інфекціоністка Наталя Виноград.

Лікарка-інфекціоністка Наталя Виноград

Особливість цього року – запізніла весна. Кліщі люблять вологість, тому цей рік для них.

 

Швидше за все, доросла особа вже достатньо агресивна і вже нападає.

 

Потім, можливо, буде зміщення у часі нападу і проміжних стадій розвитку кліща – личинок, – наголосила вона.

Медик зауважила, що не завжди при присмоктуванні кліща людина його бачить. Вона бачить тільки дорослого кліща, а інші стадії не бачить. Вони прозорі, вони не візуалізуються. Тобто якщо не бачили, що присмоктався кліщ, не факт, що він не присмоктувався.

З’явилися ознаки захворювання – негайно до лікаря, – порадила медикиня.

Кліщі є резервуарами для цілої низки небезпечних збудників, зокрема, кліщового енцефаліту, хвороби Лайма, туляремії, геморагічної гарячки, попередила лікарка.

Вона зауважила, що кожного разу після прогулянки на природі слід робити самоогляд і взаємоогляд. При цьому особливу увагу слід звертати на шкіру за вухами, на голову, на пахви та інші ділянки тіла, де шкіра більш ніжна.

Лікарка додала, що кліщі не живуть на деревах – вони не підіймаються вище, ніж на 1 метр від поверхні землі.

Отже, кліщі можуть знаходитися на кущах і в траві.

За її словами, кліща слід знешкоджувати так, щоб не розчавити його руками. «Не знімайте кліща голою рукою і не розчавлюйте його. Краще взяти пінцет чи навіть поліетиленовий кульок – так, щоб на ваші руки не потрапило те, що міститься всередині кліща, де й може бути збудник».

Якщо ми знімемо кліща впродовж перших двох годин після того, як він напав, жодної загрози немає, – зауважила медикиня.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень