На Рівненщині через укуси кліщів захворіло вісім людей

У них діагностували хворобу Лайма

Стільки мешканців області захворіло цього року. 

Діагноз - хвороба Лайма - у них підтвердили лабораторії особливо небезпечних інфекцій Рівненського обласного лабораторного центру МОЗ України, “Малікс - Мед” та “Сінево”.

Хворих реєстрували у чотирьох районах області: Сарненському, Острозькому, Дубровицькому, Березнівському та в Рівному. Це були люди, які відпочивали в лісах області, і виявили на собі кліщів. 

Що таке "хвороба Лайма"

 

Хвороба Лайма -  інфекція, яка вперше була виявлена в США поблизу містечка Лайм понад два десятиліття тому - розпочинається гостро, коли

через декілька днів (часом і пізніше) після укусу кліща навколо цього місця з'являється кільцеподібне почервоніння, яке поступово збільшується до 10-20 см. 

З часом почервоніння поступово зникає, хоча може зберігатись і декілька місяців. Водночас

підіймається температура, з'являється головний біль, болі у м'язах, порушення сну; можуть виникнути катаральні явища верхніх дихальних шляхів та інші симптоми.

Якщо хворобу Лайма не лікувати правильно, вона може вражати суглоби і навіть привести до інвалідності.

Як захиститися від кліщів

 

Найчастіше кліщі на людей нападають у лісах і чагарниках, а пік їхньої активності припадає на квітень-травень (основний) і вересень-жовтень.

Щоб захиститися від них,

на природі треба перебувати одягненим, а після повернення додому необхідно провести огляд і самоогляд тіла з метою виявлення кліщів.

Якщо ж кліщ все таки присмоктався, необхідно звернутись до найближчого медичного закладу. Не слід забувати також і про засоби, що відлякують комах та кліщів.  

 

За інформацією лікаря-епідеміолога відділення особливо небезпечних інфекцій Рівненського обласного лабораторного центру МОЗ Валентини Томицької

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень