Кір у пологовому будинку: лікарі медзакладів Рівного розповіли сумну статистику

Медики наголошують, що вберегтися від ускладнень кору допоможе лише вакцинація

Через високий рівень захворюваності на кір у Рівненській області все частіше реєструють випадки захворювань у вагітних жінок.

Нагадаємо, від початку року в області на кір вже захворіло понад 3 тисячі осіб. Троє людей померло, серед них - 9-річна дитина.

Головний лікар Рівненського пологового будинку Світлана Муравська повідомила, що цьогоріч у медзакладі народжували троє жінок, у яких діагностували кір:

Двоє пологів були в термін, а одні, на фоні інфікування кором, – передчасні. Всі немовлята захворіли на кір. Через п’ять днів у них з’явилась характерна клінічна картина і їх перевели в інфекційну лікарню.

Світлана Муравська зазначила, що вагітних жінок, у яких діагностували кір, госпіталізують в інфекційне відділення.

Якщо існує загроза переривання вагітності чи розпочинаються пологи, вагітну переводять до пологового.

Був випадок, коли захворіла жінка, у якої термін вагітності був 39 тижнів. Вона була під наглядом лікарів в інфекційному відділенні, а пізніше, через тиждень, народила вже здорову дитину. Бо у породіллі минув розвиток виражених клінічних симптомів (маніфестаційний період).

Вона також зазначила, що реєстрували жінок, хворих на кір, у яких термін вагітності був 12 тижнів. У такому випадку дитина народжується з імунітетом до кору.

Однак, лікар закликала усіх жінок, які планують вагітність, обов’язково зробити щеплення проти кору. Адже під час вагітності вакцинація заборонена.

 

А інфекція кору може негативно вплинути на внутрішньоутробний розвиток дитини.

Були породіллі з кором і в обласному перинатальному центрі.

Заступник головного лікаря з медсестринства Катерина Величко повідомила, що у них для жінок, які мають інфекційні хвороби, існує індивідуальний ізольований пологовий бокс.

Тобто жінки контактують лише з обмеженою кількістю медичного персоналу.

Від початку року у медзакладі була одна вагітна з кором, а торік зареєстрували шість таких випадків.

Зазначимо, що в пологових будинках контролюють наявність щеплень у медичних працівників. А тих, які контактували із хворою на кір, 21 день спостерігають, чи не інфікувалися й вони. 

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень