Картопля в Україні стає нерентабельною. Чи варто з нею «довбатися»?

З 35 гектарів лише 2 тонни прибавки

В Україні картопля поступово переходить до розряду нерентабельних культур, а вирощувати її на богарі – це просто злочинність. 

Про це заявив директор аграрного держпідприємства  з вирощування картоплі у Чернігівській області «ЛЕВОНА-С» Василь Левицький під час першого Всеукраїнського Дня картоплі «Картопляний блокчейн», пише agronews.ua.

Маємо такий парадокс: висококрохмальні сорти картоплі не дають нам нормального желюючого крохмалю. Отримувати звичайний крохмаль сьогодні не рентабельно – ринок картопляного крохмалю обвалений, – розповів Левицький.

За його словами, картопля сьогодні переходить до розряду нерентабельних культур.

Торік у мене було 237 гектарів картоплі. Затрати склали 20 мільйонів гривень. Без поливу. Вирощувати картоплю на богарі (покладаючись лише на дощі) зараз – це просто злочинність. Я цього року 78 гектарів вирощував на крапельному зрошенні і 35 на богарі.

 

Робили ми контрольну копку 22 липня і 5 серпня. На поливі прибавка врожаю склала 12 тонн, а на богарі тільки 2. Якщо вистачає вологи ми не поливаємо, крім того, ми разом з краплею вносимо мінеральні елементи.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень