Кабмін визначив розмір пенсій на 2023 рік. Про яку суму йдеться

Бюджет країни формували в умовах повномасштабної війни

У грудні цього року розмір мінімальної пенсії зросте – до 2093 гривень на місяць. Такого ж розміру буде й прожитковий мінімум в Україні.

Крім того, пенсіонерам віком від 70 років з 1 жовтня пенсії буде підвищено на 300 грн. Доплата до виплат передбачена лише для тих пенсіонерів, які одержують менш як 10 340 грн, а таких в Україні 1,7 млн осіб.

Зважаючи на те, що бюджет складали, виходячи з реалій воєнного часу, то впродовж 2023 року розмір ані прожиткового мінімуму, ані пенсій – не зміниться.

А от щоб вийти на пенсію, то тепер необхідно відпрацювати щонайменше 30 років. З 2023 року змінюється страховий стаж.

У 63-річному віці зможуть піти на пенсію українці, котрі мають страховий стаж 20 років. У 65-річному віці пенсія нараховується за наявності 15 років страхового стажу.

Нагадаємо, що страховий стаж – це період, протягом якого роботодавці робили соціальні внески до Пенсійного фонду. Не можна плутати страховий стаж із трудовим, який може бути іншим.

Джерело: На пенсії 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень