Формула розрахунку пенсії: нововведення, яке вигідне не всім

Але є й категорія громадян, кому це дозволить зберегти більший розмір виплат

Нововведення в обрахунку пенсії обумовлені дією воєнного стану. Йдеться про закон «Про правовий режим воєнного стану», який передбачає, що період страхового стажу для обчислення пенсії під час воєнного стану можна не враховувати.

Українцям які виходитимуть на пенсію, дозволять не враховувати розмір зарплати після 24 лютого. Це дозволить отримувати вищі виплати та не враховувати період, коли офіційна зарплата у більшості працюючих різко скоротилася.

Пенсії в Україні рахують за формулою: співвідношення власної зарплати до середньої помножити на стаж у роках, 1% та на середню зарплату в країні за три роки. Таким чином, чим нижча власна зарплата, то меншою буде пенсія.

Нові правила дають змогу розмір зарплати не враховувати при розрахунку пенсії, проте враховувати отриманий стаж.

Втім, нововведення вигідні не всім. Адже, наприклад ті, хто захищають країну у складі ЗСУ, у період воєнного стану отримують підвищені зарплати. Тому їм облік доходу під час воєнного стану дозволить отримувати вищу пенсію у майбутньому.

Джерело: На пенсії 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень