Індексація пенсії для всіх: ідея – хороша, але є нюанси. Роз'яснює експерт

Закон уже набув чинності, частина пенсіонерів мають отримати доплату «заднім числом»

Згідно з останніми оновленнями українського законодавства, відтепер – щороку – 1 березня індексацію пенсій проводитимуть для усіх категорій пенсіонерів. До списку потрапили навіть військові пенсіонери, держслужбовці та науковці.

Ідея загалом прекрасна, але є низка нюансів, наголошує незалежний пенсійний консультант Сергій Коробкін.

  • Перше. Проводити індексацію для всіх за однаковими правилами неможливо. Формули розрахунку деяких видів пенсій дуже відрізняються, тому єдиний механізм індексації до них застосувати, ну ніяк не вийде.
  • Друге. Починаючи з 2022 року майже всі види пенсій і так підлягали індексації, включаючи пенсії військовослужбовців та чорнобильців.

Багато років без проведення індексації фактично були лише виплати для державних службовців та науковців. Саме на них, в принципі, і розраховані ці зміни.

Цікаво, що окремим рядком у документі прописано, що норма про індексацію цих пенсій повинна бути застосована з 1 березня 2022 року – заднім числом. Причому доплати, за логікою, мають віддати не пізніше липня.

Кого конкретно має торкнутися індексація?

Експерт каже, що зміни стосуються тих громадян, які отримують пенсію, призначену за нормами таких законів:

  • «Про державну службу»
  • «Про службу в органах місцевого самоврядування»
  • «Про статус народного депутатка України»
  • «Про наукову і науково-технічну діяльність»

Джерело: газета «На пенсії»

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень