Хто в під’їзді може не платити за ліфт

Часто мешканці перших та других поверхів апелюють до того, що не користуються ліфтом, а тому й платити за нього не мають

Ліфт – така ж частина будинку, як сходові клітини, горище чи підвал. Мешканці будинку відповідно платять не за поїздки, а за те, що ліфт у будинку працює. 

Згідно з пунктом 1 статті 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», послуга з управління багатоквартирним будинком включає утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема: прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім тих систем, обслуговування яких здійснюється виконавцем за умовами індивідуальних договорів), утримання ліфтів тощо.

Тож мешканці будинку беруть участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку та прибудинкових територій відповідно до своєї частки у майні будинку. 

 

Ліфти є спільною сумісною власністю співвласників багатоквартирних будинків, і вони повинні їх утримувати.

Отже, плата за ліфт відповідає вимогам законодавства. Щоправда, у деяких містах України в окремих ОСББ діє спільний договір відповідно до якого, мешканці першого, а інколи й другого поверхів не оплачують роботу ліфта. Щодо другого поверху інколи кабіни ліфтів налаштовують таким чином, аби вони й не зупинялися на поверсі, який не оплачує роботу підіймача. 

Законом України «Про особливості права власності в багатоквартирних будинках» передбачено, що співвласники будинку мають право загальними зборами ухвалювати рішення про управління і розпорядження спільним майном, наприклад, звільнити від плати за технічне обслуговування ліфтів власників житлових і нежитлових приміщень першого поверху.

Це питання можна підняти на загальних зборах ОСББ або звернутися до управлінської компанії. Якщо мешканці будинку погодяться, тоді мешканці першого поверху зможуть не платити за ліфт, яким не користуються.

Джерело: На пенсії 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень