ХАЕС проводить сезонне зариблення водойми-охолоджувача
Це сприяє безпечній роботі АЕС
У технологічну водойму Хмельницької АЕС заселять 202 тисячі мальків товстолоба, коропа та білого амура.
Зариблення водойми ХАЕС відбувається щорічно для того, щоб знизити біологічні перешкоди в роботі циркуляційних систем. Риба чудово бореться з водоростями, фітопланктоном і молюсками, завдяки чому підвищується якість води.
– Наявність риби у водоймі є технологічною необхідністю: вода для охолодження теплообмінного обладнання має відповідати визначеним хімічним та фізичним характеристикам. Її оптимальний стан здатні підтримувати разом з іншими чинниками природні біомеліоратори – білий амур, товстолоб, короп тощо, – каже начальниця дільниці біомеліорації Хмельницької АЕС Світлана Авєріна.
У кожного виду риб є свої природні функції.
Білий амур здатний поїдати різні водорості та запобігає заростанню рослинністю водного дзеркала.
Товстолоб має здатність фільтрувати воду, пропускаючи через зябра фітопланктон, який є для нього основним кормом.
Короп і карась також мають власну кормову базу, частину якої становлять дрібні молюски, ракоподібні тощо.
Вся риба, що знаходиться у водоймі-охолоджувачі, працює на підвищення якості води та, звичайно, безпеки енергоблоків.
Забезпеченню біологічної меліорації водойми сприяє праця робітників інкубаційного цеху, у складі якого виробничі приміщення, рибницькі ставки, садкові понтонні секції та допоміжне обладнання, необхідне для штучного розведення коропових та рослиноїдних риб: білого та строкатого товстолобів, білого та чорного амурів.
Атомна електростанція і водойма-охолоджувач утворюють єдину природно-техногенну систему, функціонування основних елементів якої взаємопов'язані й взаємозумовлені.
Зариблення дозволяє підтримувати стандартні параметри гідробіологічного режиму водойми-охолоджувача, що забезпечують безпечну роботу АЕС.
Радіо Трек: НОВИНИ