Гроші на вітер: лікар назвала абсолютно недієві ліки. Не купуйте їх
Навіть офіційно зареєстрований лікарський засіб не завжди працює
Чимало українців нарікають, що попри тривале й недешеве лікування покращити стан не вдається. Особливо, якщо таке лікування люди самі собі призначають, адже купують переважно широко розрекламовані препарати, пояснює лор-лікар Валерія Доброногова.
Ефективність ліків на сьогодні визначають рандомізованими, плацебо-контрольованими, подвійними сліпими клінічними дослідженнями. Методику розробили методику, яку вважають золотим стандартом клінічних випробувань.
Переважно сумнівну дієвість мають – харчові добавки, гомеопатичні, рослинні лікарські засоби. Таких препаратів немає у стандартах надання медичної допомоги.
Серед найпопулярніших препаратів з сумнівною ефективністю лікарка називає:
- Противірусні (Амізон, Новірин, Протефлазід, Імунофлазід, Флавовір, Арбівір, Гропринозин, Інгавірин);
- Гомеопатія (Анаферон, Ергоферон, Енгістол, Оцилококцінум, Лімфоміозот, Афлубін, Гайморин, Вібуркол, Цинабсин, Тонзилотрен, Еуфорбіум композитум);
- Бактеріальні ліки (Бронхо-мунал, Ісміжен, Лантіген Б, Респіброн)
- Імуномодулятори (Лаферобіон, Лаферомакс, Лавомакс, Поліоксидоній, Назоферон, Аміксин ІС)
- Рослинні препарати (Умкалор, Піносол, Імупрет, Тонзипрет, Бронхіпрет)
Але є важливе зауваження:
Не всі противірусні та імуномодулятори погані, існують препарати з доведеною ефективністю від ВІЛ, гепатитів та грипу, а також інтерферони в ін‘єкційній формі, тож завжди вмикаємо критичне мислення, - пише Вікторія Доброногова.
Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем - звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікування
Радіо Трек: НОВИНИ