Головна національна закуска в Україні стане золотою. Просять 300 грн за кіло

Навіть м'ясо дешевше

Ціна на сало в Україні досягла свого максимуму і тепер воно коштує дорожче, ніж м'ясо. За кілограм продукту просять від 300 гривень. Про це повідомила віцепрезидент НААН Ануш Балян, передає «112 канал».

Сало дорожче м'яса

Продовжує стрімко дорожчати головна національна закуска – сало.

На базарах за нього просять не менше ніж 200 грн/кг, а «генеральське» продають по 300-350 грн/кг.

 

Ціна на сало в Україні вже вища, ніж на сортове м'ясо.

Крім зростання щодо сала спостерігається ще одна тривожна тенденція – скорочення його пропозиції, що пояснюється зміною орієнтації сільгоспвиробників: нині вони віддають перевагу м'ясній породі свиней, які швидко набирають вагу.

 - Ми практично втратили породу свиней українська біла, а на німецьких прилавках таке м'ясо й сало вдвічі дорожче за інших, – говорить Ануш Балян.

У поточному році Україна імпортує в чотири рази більше сала, ніж виробляє. Таким чином, тільки 20% сала на полицях українських магазинів – українське.

Віцепрезидент НААН каже,

що надалі ціни на сало, як і на свинину, будуть залежати від купівельної спроможності населення, пропозиції м'яса птиці, інфляції, курсу національної валюти й обсягів виробництва та імпорту самого продукту.

 

Підвищується цінник птиці та свинини

Головними видами м'яса в раціоні українців залишаються свинина та м'ясо птиці.

Конкуренція між цими видами м'яса посилюється саме через обмежену купівельну спроможність. Перевага – «на боці птиці».

Середня ціна за кілограм свинячого м'яса становить 124,58 грн – на 4,6% більше, ніж торік.

 

При цьому на ціни впливає сезонний попит, і до новорічних, різдвяних свят м'ясо свині додає в ціні.

На ринку м'яса птиці склалася парадоксальна ситуація: на тлі збільшення обсягів виробництва, які перевищують внутрішній попит, ціни на м'ясо птиці зростають.

Середні споживчі ціни на курячу тушку й куряче філе в жовтні поточного року зросли на 33,2% і 30,5% у порівнянні із жовтнем 2020 року до 74,72 грн/кг і 117,47 грн/кг.

Почасти, ціни відіграли зниження, яке відбулося торік через карантин. Вплив на ціни чинило й подорожчання комбікормів на 50-60%, яке відбулося внаслідок зростання цін на зернові та олійні культури. На корм припадає близько 70% у структурі собівартості м'яса птиці.

Надалі ціни на м'ясо птиці будуть залежати від вартості ресурсів і платоспроможності населення.

У 2022 році можливе його подорожчання на 6-9%.

У першому півріччі збережеться тенденція підвищення цін на всі види м'яса (яловичину, свинину, м'ясо птиці). І це повністю показує ситуацію у світі в цілому. Зростання цін на м'ясо птиці та яловичину – загальносвітова тенденція, резюмувала експертка.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

На Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою

Сьогодні, 21 липня, о 15:20 на зупинці вул.Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою.

Більше оголошень