

У травні в Україну завезли стільки свинини як за перші чотири місяці року
В Україні зменшилося споживання м'яса, при чому майже удвічі, проти ситуації у сусідніх країнах. Крім того, під час карантину наша країна стала нарощувати імпорт свинини. Як пише видання «Сьогодні», у травні 2020 року цей показник вже втричі перевищив значення цього ж місяця 2019 року. Загалом за один місяць країна ввезла практично стільки ж свинини, скільки за період з січня по квітень.
При цьому експерти Асоціації "М'ясна галузь" оцінили конкурентоспроможність європейської свинини на українському ринку.
При ціні в ЄС на напівтуші свиней 1,6 євро/кг, собівартість свинини, що імпортується, в Україні становить 58 грн/кг з ПДВ. При ціні в Україні на живих свиней 45 грн собівартість напівтуші становить 68 грн/кг, тобто вище, ніж імпортна, на 10 грн/кг. Щоб зрівнятися за ціною напівтуші свиней, вирощених в ЄС і в Україні, ціна на живих свиней в Україні має бути не більше ніж 38 грн/кг з ПДВ, — пише «Сьогодні».
[media=185662]
Увагу виробників, переробників і споживачів експерти звертають на головну причину збільшення імпорту свинини – українська свинина перетворилася для споживача на делікатесний продукт.
При цьому переробні підприємства прагнуть забезпечити повний асортимент м'ясної продукції й не допустити подальшого падіння споживання свинини в Україні. А воно за шість вже впало до 15 кг на рік. Для порівняння - в Польщі в середньому їдять 41 кг свинини на рік, у Білорусі – 38 кг, в Росії – 30 кг.
В Україні через системні помилки у свинарстві неефективну, а тому дорогу свинину витісняє ефективна і доступна курятина, виробництво якої збільшується на 10% щорічно, як і її споживання. Поголів'я свиней щорічно зменшується на 5%, побиваючи кожен раз черговий антирекорд, падає споживання свинини, – зазначають експерти.
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ
«Це мій СИН, Дімка…»: Мама того самого «Ореста», який став очима полку АЗОВ у Маріуполі, звернулася до людей (ФОТО)
ВООЗ скликає термінову нараду через випадки мавпячої віспи. Симптоми вірусу (ФОТО)
Білий квиток: чи можуть з ним мобілізувати під час воєнного стану
Що не можна казати перед сном, щоб не накликати біду
Спекулянти: за скільки купують пальне для продажу в Україні
Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]
20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878
Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]