Долар може підскочити до 60 гривень: За яких умов

Експерт усе пояснив

Нацбанк все частіше говорить про можливість скасування фіксованого курсу долара 29,25 грн, який запровадили 24 лютого. Та це може призвести до зростання курсу долара до 60 гривень, повідомив економічний експерт Олексій Кущ.

Він переконаний, що спроба НБУ порушити рівновагу з трьох курсів – фіксованого офіційного, безготівкового міжбанківського та готівкового ринкового, шляхом введення ринкового міжбанківського курсу, може призвести до стрімкої девальвації гривні.

Маховик девальвації завжди розкручується на міжбанку і потім підхоплюється на готівковому ринку. Причин тут декілька – це спекуляція отриманим від НБУ рефінансуванням на валютному ринку, а також психологічна залежність міжбанку від чуток та слів.

 

Наприклад, заява Лукашенка про напад та курс протягом дня з 35 стає 45, початок військових дій на кордоні з Білоруссю — і курс 60. Втрата Лисичанська — і курс 40. Зараз такого немає з однієї простої причини — фіксований курс гривні, – каже експерт.

На думку Олексія Куща, збереження фіксованого курсу 29,25 грн також шкодить економіці, оскільки знижує гривневі доходи експортерів і йде на користь імпортерам, насамперед паливним компаніям.

Щоб нівелювати цей дисбаланс, експерт пропонує запровадити «курсовий коридор», при якому встановлюється обмеження на курс в обмінних пунктах з одночасним зростанням офіційного курсу.

Наприклад, курс НБУ може опустити до 31-32 гривень за долар та обмежити маржу для банків на ринку готівкового долара 5%.

Джерело: Телеграф

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень