Ще не підписали договір з лікарем? Рівненщина втрачає гроші

Бо змінився принцип фінансування медзакладів

Медична реформа в Україні офіційно стартувала 2 квітня.

Відтоді почався процес підписання декларацій з лікарями.

Але сенс реформи не лише в тому, що люди самостійно обирають собі лікаря, а й в тому, що кардинально зміниться фінансування медичних закладів.

Вводиться таке поняття, як «кавітаційна ставка», говорить Регіональний координатор з підтримки реформи охорони здоров’я у Рівненській області Програми «U-LEAD з Європою» Василь Височанський.

Загалом буде 5 коефіцієнтів:


Від 18 до 39 років – базова ставка – 370 гривень.

 

Немовлята і діти до 5 років – 1480 гривень.

 

Діти 6-18 років – 814 гривень.

 

Від 40 до 64 років – 444 гривні.

 

Для людей 65+ – тариф множиться на 2 і становитиме 740 гривень.

Тепер кошти будуть «ходити за пацієнтом». Медичний заклад, який пройшов процес автономінізації і є комунальним некомерційним підприємством, зареєструвавшись у Національній службі здоров’я України (НСЗУ), буде отримувати фінансування відповідно до кількості підписаних декларацій з лікарями закладу.

Тобто чим більше буде укладено декларацій з пацієнтами медустанови, тим більше коштів отримає заклад від держави.

Загалом один лікар-терапевт, склавши договори з 2000 пацієнтів, за кавітаційною ставкою 370 грн, може заробити 740 тисяч гривень за рік.

Певна частина коштів буде йти на медичну установу і ще частина медичній сестрі лікаря.

В середньому місячна зарплата лікаря становитиме близько 50 тисяч гривень.

Пацієнту вигідно якомога швидше укласти декларацію, бо тоді це буде інший рівень стосунків з лікарем, говорить Василь Височанський:

Людина, яка уклала договір з лікарем буде почуватися захищенішою, бо вже у будь-який час може зв’язатися з ним по телефону, і, безпосередньо, прийти на прийом.

Це будуть все-таки інші стосунки лікаря і пацієнта. Лікар буде зацікавлений проводити профілактичні огляди, комунікувати з пацієнтом. Інакше людина просто може піти до іншого спеціаліста. 

Нині лише близько 300 тисяч жителів області підписали декларації зі своїми лікарями.

З 1 липня будуть підбиті перші підсумки деклараційної кампанії Національною службою здоров’я і, відповідно, почне надходити фінансування на кожного пацієнта.

Медичні установи, які мають найменшу кількість декларацій з пацієнтами отримають і менше фінансування з держбюджету.

А ці кошти, відповідно до медичної реформи, будуть йти не лише на заробітну плату персоналу, утримання закладу, а й на розвиток медустанови, наприклад закупівлю нового обладнання.

Юлія Вознюк Радіо Трек

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень