«До Києво-Печерської лаври повертається Українська Церква», - заява Епіфанія (ВІДЕО)

Настоятель ПЦУ митрополит Епіфаній прокоментував останні події, пов'язані з виселенням УЦ МП з Києво-Печерської лаври

У Києво-Печерській лаврі будуть продовжені богослужіння, не йдеться й про закриття монастиря.

Однак, попереднім користувачам вона повернута вже не буде, повідомив митрополит Епіфаній у спеціальному зверненні щодо ситуації навколо Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, інформує пресслужба ПЦУ.

«Порівняння нинішніх подій із минулими гоніннями комуністичної влади на Церкву загалом та двократним закриттям монастиря зокрема – безпідставна маніпуляція. Особливо цинічно вона звучить з вуст ієрарха, який був тісно пов’язаний з Компартією та навіть намагався від неї висуватися на виборну посаду», - зазначив митрополит у своєму зверненні.

Епіфаній закликав братію лаври сприяти процесу звільнення від московського ярма.

За його словами, в УПЦ МП було багато часу, щоб остаточно дистанціюватися від РПЦ, натомість в дусі російської пропаганди вони зосередилися на звинуваченнях проти України.

«Ми маємо єдину православну віру та належимо до єдиної Церкви Христової. Московська духовна влада в Україні є неканонічною, і всі бачать, як Кремль використовує її проти українського народу» - , йдеться у зверненні митрополита.

 

Передісторія

14 березня патріарх російської православної церкви Кирило відправив Папі Римському, генсеку ООН, генсеку ОБСЄ та іншим лідерам релігійних і політичних організацій листи зі скаргами на Україну через виселення ченців УПЦ МП із Києво-Печерської лаври.

10 березня заповідник «Києво-Печерська лавра» в односторонньому порядку розірвав договір оренди територій і будівель комплексу зі Свято-Успенським монастирем УПЦ МП. Через це ченці УПЦ МП повинні покинути територію Лаври не пізніше 29 березня. 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Алексєєва Вікторія

Відкрити плей-лист

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

У маршрутці занйшли документи Катерини Ільчук

У маршрутці №57 знайдено пакет документів виданих на прізвище Катерини Ільчук. Власниця може звертатися  за номером

Більше оголошень