Колосальні втрати для бюджету Рівненщини прогнозують експерти

Через урядові поправки

Понад 30 мільйонів гривень може втратити Рівненщина через рішення Уряду, щодо заборони містам класти кошти на депозити.

Минулого року на цьому Рівне заробило понад 11 млн грн, а обласний бюджет – близько 15 мільйонів.

Інші кошти отримали райони. Об’єднані територіальні громади кошти на депозити ще не розміщували.

Така практика діє вже 10 років, і раніше вона допомагала покривати різні видатки з бюджету. До того ж можливість користуватися таким правом прописано у Бюджетному кодексі.

Що сааме зміниться найближчим часом повідомила консультант з бюджетних питань Проекту ПУЛЬС Людмила Кушнер:

- Уряд вніс зміни до чинної постанови. Тобто заборонив розміщати кошти загального фонду, а кошти спеціального фонду – дозволяється. Тому, що у бюджеті є два фонди. Але тут проблема в тому, що від загального фонду – більший прибуток був. До того ж гроші усі клали на рахунки у державні банки, і до кінця року їх знімали.

 

Нараховані відсотки зараховують у загальний фонд, і їх можна використати на все, зокрема і на захищені статті - зарплати, енергоносії, харчування, медикаменти. Або ж на капітальні видатки чи інвестиційні проекти.

 

Якщо називати цифри по прибутках минулого року, то по Україні це 1,5 мільярда гривень, а на Рівненщині – 30 млн. Це в основному були кошти загального фонду.

Експерти побоюються, що міста припинять реалізовувати великі проекти, в тому числі в рамках Держфонду регіонального розвитку, інфраструктурної субвенції або сільської медицини. Часто такі проекти вимагають спільного фінансування з місцевих бюджетів від 10 до 70 відсотків. Для того і були депозити, щоб профінансувати ці проекти.

Фахівці припускають - після цього рішення уряду місцева влада може повністю зняти депозити, в тому числі й ті, які сформовані з грошей спецфонду.

Нагадаємо, 23 січня Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках», тобто заборонив до кінця 2019 року розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду місцевих бюджетів на депозитних рахунках. Проект був підготовлений Міністерством фінансів України.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4
 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Відкрити плей-лист

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Ключі

Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]

Більше оголошень