Дачникам на замітку: варіанти розсади суниць, яку можна посадити восени

Суницю (полуницю) можна садити з весни і аж до пізньої осені.

Зокрема, у південних регіонах її намагаються посадити у вересні-жовтні, щоб посадки потрапили під осінні дощі і не згоріли після пересадки.

Найпростіше для посадки накопати самовкорінені розетки. Їх завжди багато, але вони невеликі і виглядають неоказово. При чому, найкраще викопувати їх із невеликою грудкою землі.

Попри те, що така розсада часто страждає карликовістю, вона добре приживається і вже наступного сезону може заплодоносити.

Деякі садівники не шукають простих шляхів, набиваючи пластикові стаканчики торф'яним ґрунтом і пришпилюючи у них розетки першого чи другого порядку. За кілька тижнів вони дають коріння і до моменту посадки вже стають цілими кущами, які на наступний рік рясно заплодоносять.

Недолік пришпилених розеток у тому, що це непроста робота: стаканчики доводиться вкопувати на рівень з ґрунтом, аби поливати їх напуском по борознах.

Розетки можна відразу відокремити від материнської рослини і поставити в ємності з водою. Як тільки з'являться перші повітряні корінці, розсаду висаджують вдома у ящики або в теплиці. До моменту посадки можна отримати якісну розсаду. І не треба робити десятки ямок під стаканчики. Однак спосіб досить трудомісткий.

Якщо ж вам попався сорт, який практично не дає розеток, його можна розмножити, розділивши на ріжки. Бажано, щоб кожен ріжок був з корінцями, але це не обов'язково. Ріжки відокремлюють манікюрними ножицями або секатором. На перший час їх можна поставити в ємність з водою для утворення корінців, а потім висадити в ґрунт.

Недолік цього способу серйозний — розсада міститиме всі хвороби, накопичені кущем за час його життя. Тому на ріжки ділимо виключно здорові кущі.

Джерело - Ukr.Media

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень