Чому морква стає зеленою: причини і варіанти розв'язання проблеми

Що провокує зміну кольору і як це впливає на рослину

Збираючи урожай моркви, іноді можна помітити, що верхня частина окремих коренеплодів вилізла з землі та позеленіла. На смак така морква зазвичай гірка і неприємна.

З точки зору біології, у позеленінні моркви немає нічого незвичайного: це звичайна трансформація червоних, помаранчевих і жовтих пластид (хромопластів) у зелені (хлоропласти). Останні активно беруть участь у процесі фотосинтезу.

Їх користь у тому, що вони трансформують світло, воду і вуглекислий газ у поживні речовини.

 

Однак є і суттєвий мінус: у відповідь на стресові ситуації, наприклад посуху, вони сприяють виробленню шкідливих активних форм кисню.

Чи отруйна зелена морква?

Морква з позеленілою верхівкою плоду не є небезпечною і здоров'ю вона ніяк не зашкодить. Інша справа, що їсти її неприємно через гіркоту.

Через що зеленіють коренеплоди моркви?

Основна причина позеленіння моркви пов'язана з дією прямого сонячного світла, коли частина коренеплоду виступає із землі.

Однак статися таке може і через механічні пошкодження під час обробки ґрунту навколо рослини або специфічний сорт моркви (до прикладу, Нантська або Флакке).

Як запобігти позеленінню моркви?

Вибираючи насіння моркви, надавайте перевагу стійким до позеленіння верхівок сортам і гібридам. Це, зокрема: Ред Кор, Шантене, Лангесвіт Фрютфул, Натофі, Анета F1, Наполі F1, Фіона F1.

Мульчуйте посадки соломою шаром завтовшки у 10-15 см.

Наприкінці серпня - на початку вересня не забудьте підгорнути моркву на 3-5 см вище за рівень ґрунту.

Під час розпушування міжрядь намагайтеся не зачіпати рослини, а також ґрунт у радіусі 10 см від них.

За матеріалами Ukr.Media

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень