Чим підживлювати помідори, щоб швидше отримати плоди

Правильне підживлення та багато сонця – запорука гарного урожаю

Почнемо з того, що зазвичай добрива для помідорів у відкритому ґрунті вносять під коріння рослин 4 рази протягом вегетаційного періоду. При цьому, варіанти підживлень можуть бути різними.

Про найбільш ефективні з них розповідає Ukr.Media.

Чим підживити помідори, якщо ви купили не надто вдалу розсаду

Якщо рослини надто в’ялі, повільно ростуть, а стебла витягуються, не панікуйте – таку розсаду ще можна врятувати.

Для цього рослину слід підгодувати комплексним мінеральним добривом, таким як азофоска (1 ст.л. на 10 л води), і мікроелементами.

Крім того, розсаду допоможуть зміцнити і стимулятори зростання (Епін, Екосил). Згідно з інструкцією їх застосовують за 1-2 дні до висаджування помідорів у ґрунт.

Чим підживити помідори після висадки у ґрунт

Через тиждень після посадки помідори потрібно підгодувати таким добривом: у 10 л води розводять 0,5 л рідкого коров'яку і 1 ст.л. нітрофоски. На кожну рослину витрачають по 0,5 л розчину.

Замість цього добрива можна підгодувати томати 1 ст.л. рідкого добрива «Ідеал» і 1 ст.л. нітрофоски, також розведеними у 10 л води. Норма витрати розчину - 0,5 л на рослину.

Як і чим підживити томати під час квітнення

На початку розпускання другої квіткової кисті у 10 л води розведіть 0,5 л курячого посліду, додайте туди 1 ст.л. суперфосфату і 1 ч.л. сульфату калію. Отриманий розчин добре розмішайте і полийте ним помідори, витрачаючи по 1 л на кожен кущ.

Під час розпускання третьої квіткової кисті у 10 л води розведіть 1 ст.л. рідкого гумату калію (його можна замінити на гумат натрію або добриво «Ідеал» - у тому ж дозуванні) і нітрофоски. Норма витрати добрива - 5 л на кв. м посадки.

Чим краще підгодувати помідори під час плодоношення

Коли зав'яжуться плоди, підгодуйте томати 1 ст.л. суперфосфату, розчинивши його у 10 л води. На 1 кв. м помідорної грядки використовуйте 10 л розчину.

Для формування великої кількості смачних і м'ясистих плодів рослини потребують таких елементів, як бор, марганець, йод і калій.

 

Поживну підгодівлю можна приготувати самостійно. Для цього у 10 л води розчиніть 10 г порошку борної кислоти, 10 мл йоду і насипте 1,5 л просіяного попелу. Усе добре перемішайте і влийте під кожен кущ по 1 л складу, попередньо добре поливши рослини.

Пам'ятайте, що борна кислота не розчиняється у холодній воді. Її потрібно залити невеликою кількістю окропу і лише після цього влити розчин у відро з водою.

Чим підживити помідори після холодів

Різкі коливання температури погано впливають на помідори.

Щоб «реанімувати» постраждалі від холоду рослини, їх листя і стебла вранці чи ввечері треба обприскати регулятором росту «Епін Екстра». Цей препарат підвищує імунітет помідорів і стимулює їх природні фізіологічні процеси. Таке обприскування рекомендують повторювати кожні 7-10 днів, доки томати повністю не відновляться.

Якщо його під рукою не виявилося, помідори можна спробувати врятувати і за допомогою препарату «Циркон».

Також пошкоджені рослини мають потребу у додатковому підживленні. Під кожен кущ потрібно насипати невелику жменю кристалічної сечовини, а через 7-10 днів внести у ґрунт ще й розчин курячого посліду.

Щоб його приготувати, заповніть бочку чи іншу досить містку тару пташиним послідом на половину об'єму, після чого до країв залийте водою і дайте настоятися протягом 3 днів. Потім розведіть цей концентрат водою у співвідношенні 1:15, а тоді - підгодовуйте помідори з розрахунку 3 л розчину на один кущ.

Як правильно підгодовувати помідори у ґрунті

Кореневе та позакореневе підживлення краще проводити під час сухої погоди вранці або ввечері, коли сідає сонце. При цьому, їх поєднують з поливом. Крім того, кореневе та позакореневе підживлення слід чергувати: це дозволить рослинам отримувати поживні речовини рівномірно.

Фосфорні і калійні добрива рекомендується вносити протягом вегетаційного періоду, а також восени під час перекопування ґрунту, тоді як азотні - лише навесні.

 

З підживленням азотом важливо не перестаратися, інакше рослини почнуть «жирувати», а стрімке зростання стебел і листя негативно позначиться на кількості плодів.

[media=187281]​

Якщо ви все ж таки перегодували томати, спробуйте відразу ж рясно полити їх під коріння водою (приблизно по 1 відру на кущ). Робити це краще у спекотну погоду. Також для видалення надлишків добрив можна залишити кілька пасинків, які поглинуть надлишкові макро- і мікроелементи під час свого зростання.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень