Зупинити засилля російської: сприяння держави українській книзі проситиме Рівненщина

Адже близько 70% книг у книгарнях Рівного – російськомовні, причому вони - значно дешевші, ніж українськомовні книги

Поки що у книгарнях Рівного переважають російськомовні дитячі книги

Тож заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко запропонувала звернутися до Міністерства інформаційної політики за підтримкою української книги.

Говорить Світлана Богатирчук-Кривко:

Кожна держава, яка захищає свій інформаційний простір, вона дотує місцевих видавців і свою літературу. І необхідно, щоб держава підтримувала видавництва і україномовну літературу. Це одна із складових захисту нашого інформаційного простору. Тоді ті україномовні книжки, які хочемо купити своїм дітям і собі, будуть не такі дорогі. Подивіться, вони, справді, дорожчі, ніж ті, які заходять, очевидно, контрабандою через наш кордон.  

Світлана Богатирчук-Кривко звернула увагу і на те, що мало якісних книг українською мовою є і для дітей. Те, що пропонують у книгарнях, або дуже дороге, або російською мовою.

Гарні дитячі книги українською мовою створюють місцеві рівненські автори. Але їхній наклад дуже маленький. Тож у книгарнях їх не зустрінеш. Хіба такі книги можна купити на презентаціях безпосередньо в авторів.

А на обласну програму підтримки місцевого книговидавництва з бюджету області виділяють мало коштів. Тож багато книг за них не надрукуєш.  

Мирослава Опанасик Радіо Трек

Загублено сумку з телефоном

В районі головного корпусу Водного університету загублено чоловічу чорну сумку на пояс з мобільним телефоном. Прохання повернути загублене за винагороду.    

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Більше оголошень