Чому ЗІЛ-130 мав кабіну блакитного кольору (ФОТО)

[media=219505]Багато хто пам'ятає знамениту вантажівку ЗІЛ-130. Характерний елемент машини - кабіна блакитного кольору. Майже всі вантажівки фарбувалися саме так. Чому?

Існує три версії з цього приводу.

Перша версія – утилітарна

Перша версія дуже правдоподібна. Темно-зелену фарбу для усіх армійських авто робили методом змішування блакитної та жовтої фарб.

На момент створення ЗІЛ-130 в СРСР був надлишок цих фарб

У результаті було вирішено фарбувати в блакитне «гражданські» ЗІЛи.

Друга версія – політична

ЗІЛ-130 експортували до багатьох країн світу. Голубий колір мав символізувати мирні наміри Радянського Союзу. Саме до мирних процесів якраз тоді закликав уряд Микити Хрущова. Блакитний - колір ООН, колір миру.

Третя версія – кліматична

Річ у тім, що машину, пофарбовану в блакитний колір, буде завжди добре помітно в різних кліматичних умовах, де влітку навколо багато зеленого, а взимку - білого. Дехто вважає, що кабіни ЗІЛ-130 спеціально фарбували таким чином, щоб зробити машину більш помітною для оточення.

За матеріалами видання Dexpens

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Олег Нечидюк

Олег Нечидюк

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень