Якими були готелі в СРСР: фото приголомшують (ФОТО)

Готелі в СРСР відрізнялися від тих, які ми звикли бачити в сучасних туристичних локаціях

Так, за радянських часів у готелях були інакшими не тільки сервіс та інтер'єр, але й правила заселення – винайняти номер просто за своїм бажанням міг далеко не кожен. Детальніше про готелі в СРСР розповів Максим Мирович у своєму блозі на Livejournal.

"Якщо говорити про совкові готелі загалом, то вони були типовим зрізом радянського суспільства – на папері було одне, на ділі – інше, а говорили всі про третє. І точно так, як і в будь-якій іншій радянській установі, звичайний громадянин не мав у готельній системі жодних прав – тільки обов'язки", – поділився блогер.

Як потрапляли в готелі в СРСР

За словами Мировича, практично в усі часи існування СРСР потрапити в готель – це було досить складне завдання. Так, у Союзі працювала планова економіка і не існувало конкуренції, через що державні підприємства-монополісти (зокрема готелі) диктували громадянам свої умови. Отже, клієнтам навіть не доводилося вибирати, тому й сервіс був вельми сумнівним.

Ще одна проблема – відсутність місць. Точніше, готелі часто були напівпорожніми, однак практично на кожній стійці адміністратора стояла табличка з написом "місць немає".

"Насправді місця були, але розподілялися вони, як правило, за якісь додаткові "ніштяки" від охочих заселитися клієнтів. Гарантовано отримати номер могли тільки ті, у кого була "бронь" – тільки інженери у відрядженні, спортивні команди, артисти або іноземні гості могли нею скористатися", – написав Мирович.

Також нерідко для того, щоб заселитися в готель, радянському громадянину необхідно було "задобрити" адміністратора: дати йому невеликий "хабар" у вигляді грошей, сувенірів або солодощів.

Як жили в радянських готелях

Так, у радянських готелях існував великий список правил і заборон, що не давало гостю змоги повноцінно розслабитися.

По-перше, у двокімнатний "напівлюкс" до гостя, який зняв його один, у другу кімнату могли підселити когось ще без дозволу. Це ж стосувалося і звичайних дволіжкових однокімнатних номерів.

Крім цього, в готелях абсолютно не можна було шуміти, причому "шумом" через погану звукоізоляцію нерідко вважалася навіть звичайна голосна розмова в номері.

Одне з найважливіших правил: різностатева пара могла заселятися в номер разом тільки в тому разі, якщо в них у паспортах були штампи про шлюб.

Після 23:00 ніхто з гостей, особливо дівчата, не міг залишитися в номері мешканця готелю – за цим стежили наглядачі на поверхах.

Умови в готелях СРСР

Через відсутність конкуренції на ринку власники готелів вкрай рідко забезпечували мешканцям гідні умови. Як правило, меблі, сантехніка, постільна білизна та інше було вкрай низької якості.

"Меблі в готелі були жахливі – пошарпані крісла, облуплені тумбочки, старі ліжка й дивани... Практично завжди в номері що-небудь не працювало – або злив в унітазі, або змішувач у рукомийнику, або вентилятор під стелею. Якщо все з вищезгаданого працювало – то обов'язково не горіло одне з двох бра над ліжком, а в кранах не було гарячої води", – висловився блогер.

Варто зазначити, що в радянських готелях часто не було ванни або душу в номері – вигоди розташовувалися на поверсі. Засоби гігієни в санвузлах також не передбачалася.

"Непоодинокими сусідами по номеру у вас могли стати таргани, а в окремих запущених випадках – клопи. До речі, якщо радянські клопи раптом нападали на готель, то вивести їх не було вже майже ніякої можливості", – також вказав Мирович.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

Пес знайшов гаманець із банківськими картками

На вулиці Григорія Сковороди собака знайшла гаманець із банківськими картками. Одна із карток зареєстрована на ім'я Марії Бекеш. 

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Більше оголошень