ON-LINE

Чому не вдається ефективно перешкоджати забрудненню повітря на Рівненщині

четвер, 02 серпня 2018
Підприємства, які здійснюють шкідливі викиди в атмосферу, виявляється, керуються недосконалістю законодавства

Про це повідомила начальник відділу контролю водних ресурсів та атмосферного повітря Державної екологічної інспекції у Рівненській області Олена Пісковець.

Штрафні санкції за 18 років моєї роботи в екоінспекцїі практично не змінювалися, максимальний штраф за забруднення довкілля, зокрема атмосферного повітря, - 136 гривень, а мінімальний - 85.

Тобто в Україні не працює європейський принцип «забруднювач платить», передбачений європейськими директивами та Угодою про Асоціацію з ЄС.

Окрім цього, якщо у підприємства немає дозволу на шкідливі викиди чи воно їх викидає понад дозволену державою норму, йому нараховують збитки за забруднення навколишнього середовища.

Найбільший розмір збитків, яке сплатило підприємство Рівненщини за останній час, за словами Олени Пісковець, - це понад 100 тисяч гривень. 

Також, згідно з українським законодавством, перевіряти підприємство за планом екоінспектори мають право лише раз на три роки. А позапланово – за скаргами. Але скарги ці мають бути лише від фізичних осіб, а не від органів влади. Олена Пісковець каже:

У зверненні фізична особа має вказати, хто конкретно порушує її законні права, який суб’єкт господарювання. Бо якщо скаже просто: «Мені нема чим дихати, бо за огорожею хтось щось палить», ми не маємо права зайти за ту огорожу і подивитися, хто там що палить. Бо на це треба згода регуляторної служби України. А для цього треба знати, хто палить і де.

 

Щоб відправити скаргу на регуляторну службу, обов’язково треба, щоб було зазначено суб’єкта господарювання, місце його розташування, чи де він проводить господарську діяльність. Код ЄРПОУ ми вже шукаємо самі. А регуляторна служба протягом п’яти днів має надати нам дозвіл. І тільки після того ми проводимо перевірку.

Олена Пісковець

Олена Пісковець пояснює, що доки людина переписує правильно скаргу із вказуванням усієї необхідної інформації і регуляторна служба у Києві дає дозвіл на перевірку, минає час і порушення уже на момент приходу перевіряльників може і не бути.

Окрім цього, трапляється, що навіть за наявності усіх дозволів підприємства не пускають екоінспекторів на свою територію для здійснення перевірки. Олена Пісковець їздила за обміном досвідом до колег у Польщі, то поцікавилася, як вони реагують у  таких випадках і розповідає:

Поляки здивувалися запитанню, бо у них такого, щоб інспектора не пускали на перевірку, не буває. Розповідали, що лише один такий був випадок. То тоді екоінспектори викликали поліцію, автогеном вирізали двері і зайшли на перевірку.

Ця публікація підготовлена в рамках проекту "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та "Європейською правдою".

Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Радіо Трек і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено документи на прізвище Бульда

    В районі вулиці Макарова 56, у дворі будинку, було втрачено чорний шкіряний гаманець з...
  • Загублено посвідчення мами загиблого в АТО

    Напередодні у Рівному у тролейбусі №1 загублено посвідчення мами загиблого в АТО на ім'я...
  • У Рівному втрачено документи на прізвище Муляр

    В районі вулиці Княгині Ольги було втрачено посвідчення водія на прізвище...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного