Чи можна під час війни гуляти весілля і ходити у відпустку: відповідь психотерапевта
Ворог хоче, щоб ми були «розчавлені»
Наскільки доречно і правильно під час війни святкувати весілля та інші важливі події, а також планувати відпустку. На це питання відповів психолог-психотерапевт, засновник центру психічного здоров'я «Лабораторія змін» Володимир Станчишин в інтерв'ю для Tvoemisto.
В тилу слід підтримувати норму життя, аби бути у ресурсі.
Одружуватися під час війни, планувати відпустку, відпочинок на морі або в горах не тільки доцільно, але необхідно.
- Ми не маємо права зупинити наше життя, тому що ворог якраз цього хоче. Щоб ми відчували себе нещасними.
Наше життя відбувається, поруч з жахами війни відбуваються перемоги, речі, які нас надихають, і вони є необхідними, - підкреслює Станчишин.
Він пояснює, що печаль, злість та переживання під час війни – забирає нашу енергію, тому її потрібно відновлювати. Для цього люди повинні зустрічатися з друзями, планувати відпустку і їхати куди-небудь, ходити в кафе, читати книги.
Тобто робити ті речі, які приносять задоволення, допомагають налагодити звичний ритм.
- У тилу потрібно підтримувати норму життя, щоб зберегти життя.
Коли хлопці повернуться сюди, вони повинні повернутися в здорове середовище. Тому я за те, що ми одружилися, святкували.
Очевидно, що це буде інше святкування. Бо ми все одно будемо відчувати печаль, але не потрібно себе позбавляти справжньої радості, - висловив думку психотерапевт.
Він також підкреслив, що не варто позбавляти себе радості від покупок. Не потрібно постійно озиратися на війну, тим більше, що робота економіки теж важлива.
- Якщо я можу купити, то можу. Так працює економіка. Ми купуємо собі речі, їмо, і забезпечуємо цей економічний вир грошей. Ми продовжуємо жити. Іноді я купую те, що додає мені сил.
Тому я за те, щоб ми купували собі речі, які нам подобаються. Хоча, звичайно ж, завжди з думкою про війну, що є обмеження.
Я наповнюю бюджет і це теж важливо для моєї країни, - резюмував Станчишин.
Радіо Трек: НОВИНИ