Через витік газу на «РівнеАЗОТі» перевірять усі хімічні підприємства України (ФОТО)

Віталій Коваль взяв учать в оперативній нараді

Розгерметизація труби з подальшим викидом в атмосферу нітрозних газів на заводі «РівнеАЗОТ» сколихнула всю Україну і стала причиною позапланових перевірок підприємств. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив голова облдержадміністрації Віталій Коваль. 

Про цю подію ми писали тут:

ВИБУХ: на заводі біля Рівного – надзвичайна подія (ФОТО/ВІДЕО)

 

 

Повтор затишшя Чорнобиля? Рослідування встановить, чому РівнеАЗОТ не повідомив про вибух (ФОТО/ВІДЕО)

Зокрема, Віталій Коваль зауважив таке:

Щойно за участі голови Державна екологічна інспекція України Андрія Мальованого в Рівненській ОДА провели оперативну нараду щодо вчорашніх подій на ПрАТ «Рівнеазот».

З цієї ситуації важливо зробити правильні висновки, посилити якість взаємодії всі служб та установ, які мають блискавично діяти у подібних випадках.

За підсумками наради вирішили:

  • продовжити перевірку якості повітря у населених пунктах поблизу Рівнеазоту упродовж кількох наступних днів;
  • провести дослідження ґрунтів по траєкторії руху нітрозних газів після їх викиду;
  • провести перевірку хімічних підприємств по всій Україні силами екоінспекції;
  • посилити взаємодію між службами цивільною захисту та диспетчерською службою Рівнеазоту, а також інших підприємств області, що несуть потенційні екологічні ризики.

Саме через недостатню оперативність диспетчерів підприємства вчора багато хто дізнався про надзвичайну ситуацію із соцмереж. В тому числі окремі служби. Відтак, не було здійснено вчасного сповіщення населення, миттєвого реагування на подію відповідних установ. Це – неприпустимо. Причетні до цього керівники та працівники будуть нести відповідальність згідно з законом.

Нагадаю, фахівці провели заміри повітря у 5 точках в Рівному та Городку. Зафіксовані в зоні житлової забудови показники - у кілька разів нижчі за гранично допустимі норми. Загрози для здоров’я людей – немає.

Як видно на фото, деякі труби на заводі потребують заміни. Однак їх до останнього намагаються врятувати дерев'яними кілочками.

Сьогодні біля підприємства та у Рівному досліджують ґрунт. А синоптики попереджають про можливі кислотні дощі і радять не забувати паралольку.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень