Борги ростуть з геометричною прогресією: комунальні послуги, які українці оплачують найгірше

Лише за місяць сума боргу зросла на 2,2 мільярда гривень

В Україні зросла заборгованість за оплату комунальних послуг. Ситуація особливо погіршилася через війну. Станом на 1 грудня 2022 року за житлово-комунальні послуги українці заборгували 35,35 мільярда гривень. І тільки за місяць сума боргу зросла на 2,2 млрд грн, - повідомляє ProГроші.

Скільки й за які послуги боргують в Україні:

 • опалення та гаряча вода — 24,4 млрд грн;
 • водопостачання — 7,4 млрд грн;
 • управління багатоквартирним будинком — 2,21 млрд грн (цифра з репрезентативної вибірки найбільших компаній з управління багатоквартирними будинками);
 • вивіз сміття (поводження з побутовими відходами) — 1,28 млрд грн.

Нагадаємо, що до закінчення воєнного стану в Україні заборонено стягувати заборгованість за комунальні послуги. Принаймні зараз відповідальність за борги не настане для таких категорій населення:

 • Тих, хто мешкає у територіальних громадах, розташованих у районах проведення військових (бойових) дій.
 • Ті, що перебувають або перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) відповідно до переліку, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
 • Стягувати борги за житлово-комунальні послуги також заборонено за нерухомим майном, яке є місцем постійного проживання фізичної особи та було знищено чи пошкоджено внаслідок військових (бойових) дій.

Частину боргів за комунальні послуги окремим категоріям громадян можуть списати. Зараз у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію».

Списати борг можуть за період, коли на території, де перебуває житло громадян, відбувалися активні бойові дії проти російських окупантів. Тож за деякі послуги за цей час можуть списати борги за:

 • за управління багатоквартирним будинком; з постачання та розподілу природного газу для потреб побутових споживачів;
 • за постачання та розподілу електричної енергії;
 • за постачання теплової енергії; з постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення;
 • за послуги поводження з побутовими відходами.

Джерело: ProГроші

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень