Бензин, дизель чи газ? Як вибрати кращий генератор для будинку

Пояснення та поради

Через енергетичний шантаж з боку росії, українцям вже зараз варто запастися усім необхідним на випадок знеструмлення. Незамінною річчю у таких випадках є генератор.

Існують бензинові, дизельні та на газу – який краще обрати, щоб у будинку було світло?

Потужність

Найважливішим показником роботи генератора є потужність. Правильно визначена потужність стане вашою гарантією подачі достатньої кількості струму без надлишку витрат на паливо.

Щоб розрахувати необхідну потужність генератора, випишіть потужності всіх потрібних приладів. Зазвичай її пишуть в інструкції, техпаспорті або на етикетці та додайте всі ці цифри. Потужність генератора вирахувано. Радимо додати ще 15-20% до отриманої суми, щоб мати запас і уникнути збоїв у роботі.

Дизель, бензин чи газ?

Тут треба орієнтуватися на ціни на пальне і ваш бюджет.

Дизельні на 20-30% дорожчі за бензинові, хоча й виробляє такий генератор більше потужності – понад 5 кВт.

 

Бензинові генератори добре підійдуть для використання в побуті, адже виробляють 3-5 кВт потужності. Цього цілком достатньо для функціонування будинку чи квартири. Бензиновий генератор може працювати до 8 годин без зупинки, але й витрата паливного матеріалу буде відповідною.

 

Що стосується газових генераторів, то це найменш розповсюджений тип. Для його роботи потрібні газові балони. Це означає, що генератор працюватиме стільки, скільки об’єму має балон.

Проте на сучасному ринку можна знайти й такі, які заправляють бензином, що робить газові генератори більш універсальними.

Система запуску

Існує декілька типів систем запуску.

Ручна – найпоширеніша система запуску, яка встановлена в найдешевші генератори. Ручний запуск потребує певних фізичних зусиль, тому, наприклад, жінці може бути складно з цим впоратися.

В електричній системі треба натиснути на кнопку або повернути ключ запалювання. Така модель коштуватиме дорожче.

Автоматична система запуску є безпрограшним варіантом для виробництва чи підприємства. Як тільки відбувається збій електромережі, то генератор вмикається сам. Відповідно цей тип генератора найдорожчий. Дистанційний запуск відбувається через пульт, на якому лиш дві кнопки: ввімкнути та вимкнути.

Як вибрати альтернатор

Альтернатор – це механізм, який перетворює механічну енергію двигуна на електричний струм. Альтернатор може бути синхронним та асинхронним.

Синхронні моделі мають складнішу конструкцію, більшу вагу та дорожчі. До того ж у своєму механізмі вони мають спеціальні щітки, які час від часу треба змінювати. Натомість синхронні альтернатори стабільно дають напругу та струм.

З асинхронним альтернатором все навпаки – він легший, простіший і дешевший. Не боїться коротких замикань, але фахівці не радять використовувати їх із чутливими пристроями.

Цінова політика на генератори варіюється в середньому від 20 до 40 тисяч гривень, тому зважайте на сімейний гаманець і потреби використання.

Джерело: РБК-Україна

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень