Продавати антибіотики без рецепта припинили деякі аптеки Рівного. Чому?

І що в таких випадках робити

Продавати антибіотики без рецепта припинили цього тижня деякі аптеки Рівного. Пояснювали, що роблять це за наказом Мінохорони здоров’я, а інакше загрожує штраф 17 тис. грн.

Лікарі, своєю чергою, виписувати рецепти на антибіотики відмовлялися, бо законом це не передбачено.

Начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів підтвердив, що заборона на відпуск антибіотиків та деяких інших препаратів без рецепта справді днями була, але в листі не МОЗу, а Держлікслужби, і носить вона рекомендаційний характер.

Тож якщо в одній аптечній мережі відмовляються продати антибіотик, варто звернутися в іншу.

Що стосується лікарів, то вони, за словами Віктора Іськіва, інформуватимуть пацієнтів, в які мережі за антибіотиками не звертатися, або в окремих випадках будуть виписувати паперові рецепти.

Він також пояснив, що необхідність введення рецептурного відпуску антибіотиків та інших ліків викликана тим, що останнім часом їх безконтрольно виписують лікарі і споживають пацієнти. Через це формується резистентність, тобто стійкість мікроорганізмів до антибіотиків. 

І, за його словами, запроваджувати рецептурний відпуск потрібно, але це має робитися організовано і з підготовкою. Тобто має бути наказ МОЗ, підготовлено все необхідне для виписування електронних рецептів, проведене інформування тощо.  

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень