Продавати антибіотики без рецепта припинили деякі аптеки Рівного. Чому?

І що в таких випадках робити

Продавати антибіотики без рецепта припинили цього тижня деякі аптеки Рівного. Пояснювали, що роблять це за наказом Мінохорони здоров’я, а інакше загрожує штраф 17 тис. грн.

Лікарі, своєю чергою, виписувати рецепти на антибіотики відмовлялися, бо законом це не передбачено.

Начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів підтвердив, що заборона на відпуск антибіотиків та деяких інших препаратів без рецепта справді днями була, але в листі не МОЗу, а Держлікслужби, і носить вона рекомендаційний характер.

Тож якщо в одній аптечній мережі відмовляються продати антибіотик, варто звернутися в іншу.

Що стосується лікарів, то вони, за словами Віктора Іськіва, інформуватимуть пацієнтів, в які мережі за антибіотиками не звертатися, або в окремих випадках будуть виписувати паперові рецепти.

Він також пояснив, що необхідність введення рецептурного відпуску антибіотиків та інших ліків викликана тим, що останнім часом їх безконтрольно виписують лікарі і споживають пацієнти. Через це формується резистентність, тобто стійкість мікроорганізмів до антибіотиків. 

І, за його словами, запроваджувати рецептурний відпуск потрібно, але це має робитися організовано і з підготовкою. Тобто має бути наказ МОЗ, підготовлено все необхідне для виписування електронних рецептів, проведене інформування тощо.  

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень