![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
У 71-річного батька АТОвця вкрали гроші з банківського рахунку
Олексій Кваша з Миколаєва загинув у 38-річному віці під Дебальцевим, рятуючи з-під обстрілу товариша. Це було у 2015 році. Тоді ж його батькам держава виплатила 300 тисяч гривень за загибель сина. І відтоді вони лежали на рахунку батька загиблого Дмитра Кваші у "Приватбанку". Він планував їх залишити внукам.
Але коли звернувся за перевипуском банківської картки, виявилося, що грошей на рахунку нема. Причому, забрали їх ще два роки тому.
Дмитро Кваша розповідає:
- Зробила це виконавча служба Заводського району - тільки не Миколаєва, де ми проживаємо, а Заводського району Кам'янського Дніпропетровської області. Я там навіть ніколи не був.
Гроші вилучили за рішенням суду про якусь ДТП, в якій нібито я був винен. Але тільки у мене навіть авто ніколи не було!
Пізніше з'ясувалося, що і ДТП насправді не було. І що це - не помилка з переказом грошей з рахунку батька АТОвця, а справжнісінька афера.
Брат загиблого АТОвця Володимир Кваша пояснює:
- Виявилося, що в грудні 2018 року у виконавчу службу Заводського району в місті Кам'янське прийшла жінка, яка представилася Марією Піскун (зараз ми вже розуміємо, що це ім'я, найімовірніше, несправжнє).
Вона принесла виконавчий лист з реквізитами, де було зазначено, що за рішенням суду (був, природно, і номер цього рішення), мій батько Дмитро Кваша повинен виплатити їй 270 тисяч гривень.
Виконавча служба переказала гроші. Але батько-то точно знав, що ніяких судових рішень щодо нього не було!
У виконавчій службі Миколаєва, куди Дмитро Кваша звернувся за консультацією, спочатку намагалися довести, що це не так, і рішення суду було. Але коли працівники служби зайшли у судові реєстри, з'ясувалося: рішення під таким номером, справді було, але стосувалося воно абсолютно інших людей і навіть предмет спору був іншим.
Начальник виконавчої служби сказав, що дуже здивований. Порадив звернутися до адвоката. Дмитро Кваша так і зробив. Також подав заяву в поліцію. Але слідчий кримінальне провадження через рік закрив і здав до архіву.
Через суд родина добилися відновлення розслідування. Але, каже, ніхто справу не розслідує. Слідчий навіть не шукав Марію Піскун, на рахунок якої пішли гроші. У виконавчому листі було вказано її адресу. Кваші, побувавши за цією адресою, виявили, що будинку з таким номером не існує і в селі про Марію Піскун ніхто не знає.
Володимир Кваша певен, що
таку ж аферу за підробленим листом виконавчої служби можуть провернути з грошима нав банківському рахунку будь-якої людини.
Адже співробітники виконавчої служби кажуть, що перевіряти справжність виконавчих листів не зобов'язані.
Адвокат Дмитра Кваші Євген Федоров вважає, що у злочинців, скоріше за все, є спільники в банку. З їхньою допомогою шахраї могли отримати точні дані Дмитра Кваші - ім'я, по батькові, ідентифікаційний код, номер його рахунку. І дізнатися, що він не чіпав кілька років гроші на рахунку.
Дивним, на його думку є й те, що державні виконавці не повідомили боржника про те, що збираються здійснити стягнення, і що стягнули гроші за загибель сина, тобто соціальні виплати, яких не мали права стягувати.
Нині виконавча служба звернулася у поліцію, заявивши, що стала жертвою обману. І Дмитро Кваша вимагає через суд визнати дії судового виконавця незаконними і повернути вкрадені гроші.
За інформацією видання "Факти"
Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
Як купити квартиру і не натрапити на шахраїв (ІНСТРУКЦІЯ)
Не забрала війна, то здолав COVID-19: померла учасниця АТО, яка однією з перших пішла на фронт (ФОТО)
І без автівки, і без грошей: чоловік втратив мільйон гривень через шахраїв
З Європи до України докотився абсолютно новий вид шахрайства
У Рівному вдова АТОвця просить гроші на пам'ятник чоловіку (ФОТО)
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК