29 квітня - найвдаліший день для висаджування капусти: народні прикмети

29 квітня – День Орисі-розсадниці

Зазвичай саме на Орисю господині пікірували розсаду томатів і капусти.

Також переглядали огірки, доглядали за посадженими рослинами. Вважалося, що 29 квітня необхідно працювати в городі. Білили дерева, садили овочі, стежили за прикметами.

Казали, що якщо посадити капусту на Орисю, то вона виросте соковитою, смачною і великою. 

Ніколи не садили капусту в «сухі дні» - наприклад, такий день припадав напередодні свята Пасхи. Вважали, що якщо це зробити, то сили овоча підуть в качан, а капустяне листя будуть несмачним.

Також намагалися не садити капусту в четвер, інакше, згідно з прикметами, її з'їдять хробаки.

Щоб капустяні качани вродили міцними і тугими, перший посаджений 29 квітня росток треба було накрити чугунком, а потім – великим горщиком. Зверху його покривали білою скатертиною і придавлювали каменем. 

Зазвичай після 29 квітня стояли теплі і сонячні дні, а тому, розсада зростала досить швидко. За темпом росту розсади визначали успіх у господарських справах.

Наприклад, якщо розсаді потрібно багато води, то попереду був сухий сінокіс. Якщо ж розсада не вбирала вологу, то можна було очікувати дощового літа і не боятися посухи.

У православній церкві 29 квітня відзначають день мучениці Ірини, яка була зарахована до лику святих за своє праведне життя. 

Народні прикмети на 29 квітня

Зацвіла вільха – можна сіяти гречку

Ліщина «запалала» – прикмета до того, що пора саджати ліс

Яри «грають», а потім підмерзають – перешкод врожаю буде багато

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Більше оголошень