Чому 20 лютого необхідно давати милостиню: народні прикмети

20 лютого - День Луки

20 лютого в православній церкві відзначається день пам'яті преподобного Луки Елландского. 

У народі День святого Луки був відомий тим, що господині випікали пироги з цибульною начинкою і пригощали ними жебраків.

Також кілька пирогів 20 лютого виносили за поріг - щоб померлих родичів погодувати. День вважався поминальним. Прийнято було ходити в церкву, молитися за покійних, відвідувати їхні могили.

Вірили в те, що на Луку можна приготувати найдієвіші лікарські зілля. Особливо це стосувалося настоїв, відварів і інших засобів на основі перстачу.

Траву цю в народі називали «могучницею», оскільки вона допомагала від різних хвороб. Квітки перстачу нагадують хрест, а тому, за нею закріпилася така слава.

Вважалося, що людям, які народилися 20 лютого, відкриті секрети трав. Вони можуть стати хорошими травниками. 

Народні прикмети на 20 лютого

Якщо сонце на заході забарвлюється в червоний колір, літо буде прохолодним

Вітер опівдні 20 лютого обіцяє хороший врожай зернових культур

Чим більшу милостиню 20 лютого подаси, тим більше потім отримаєш

Не можна справляти весілля на Луку - це поминальний день. Тому, укладення шлюбу 20 лютого - за прикметами, поганий знак.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень