Що цікавого подивитись туристу на Радивилівщині?
Райцентр Радивилів розташований за 100 кілометрів від обласного центру - Рівного
Радивилів згадували в своїх творах і листах письменники Лев Толстой і Оноре де Бальзак, Леся Українка і Улас Самчук, Козьма Прутков і Ісаак Бабель, воєначальники Михайло Кутузов і Мирон Тарнавський,
тут жили друг Пушкіна - Петро Каверін, літератори, композитори.
Церква Олександра Невського
Заснована в 1867 році. Будівництво храму в місті було включене в число 100 церков, які зводилися за рахунок державної казни. Сьогодні цей храм – пам’ятка архітектури місцевого значення.
Тут є ікони художників петербурзької школи.
Наприкінці ХІХ століття в церкві зберігалися метричні книги за 1757 - 1801 роки і з 1809 року, а сповідальні відомості - з 1809 р.
Біля церкви справа похоронені: Баклановський Микола Васильович (20 грудня 1835 – 9 березня 1908), управляючий Радзивилівської митниці, Благой Володимир Іванович (1839 – 26 лютого 1895), начальник Радзивилівського заможного округу, дійсний статний радник.
Дендропарк «Радивилівський»
Комплексна пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована у Радивилові, між вулицями Міцкевича та Козланюка.
Площа 0,7 га. У дендропарку налічується близько 30 видів деревних та чагарникових порід. Серед них найбільшу кількість дерев становить акація (діаметр 70 см, вік 120 років).
У парку також зростають клен американський, липа, гіркокаштан, граб, ясен, дуб, береза.
Дерево гледичії
Ботанічна пам'ятка природи місцевого значення, росте на території залізничної станції Радивилів.
Вік дерева 150 років, діаметр — 87 см, висота понад 27 м. Дерево гледичії є складовою парку, частина якого розміщена біля залізничного вокзалу.
Могила Петра Вадбольського
Князь Петро Олексійович Вадбольський був начальником Радзивилівського митного округу. Завдяки його сприянню у місті була добудована церква Олександра Невського.
Похоронений у Радивилові біля цвинтарної церкви св. Павла Фівейського. Пам'ятник на могилі — у вигляді чорної мармурової плити та вертикально встановленого хреста. Виготовлений у Москві.
Козацькі могили
Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви», відомий також як «Козацькі Могили» — комплекс пам'яток в селі Пляшева Радивилівського району. Це місце вшанування пам'яті тисяч козаків і селян, що брали участь у Берестецькій битві 1651 року під час національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького.
На території заповідника «Поле Берестецької битви» розташовані такі пам'ятки:
- Михайлівська церква XVII ст. в якій, за переказами, бували Б. Хмельницький, Іван Богун та інші козацькі полководці.
- Церква св. Георгія Переможця. Побудована на початку XX ст., з розписами Івана Їжакевича та інших майстрів. У нижньому ярусі — саркофаг з козацькими кістками, до нього веде підземний перехід з Михайлівської церкви.
- Урочище Монастирщина — козацьке кладовище XVII ст.
- Урочище Гайок — місце бою трьохсот козаків, які прикривали відхід війська.
- Урочище Козакова Яма — місце загибелі останнього оборонця важливого рубежу.
- Урочище Козацька Переправа — місце переправи козацького війська через річку Пляшівку, об'єкт багаторічних археологічних досліджень.
Музей заповідника експонує унікальні археологічні знахідки часів Берестецької битви 1651 року. Музей працює щоденно з 9 до 18 год., без вихідних та перерв на обід.
Заповідник містить також і кістки загиблих понад 2000 донських козаків.
Радіо Трек: НОВИНИ