«Кабінет національної згоди»: що варто зробити Зеленському, аби заспокоїти США
Американці хочуть виборів (с)*
Президент України записав резонансне звернення, головним у якому прозвучало, що «виборів не буде», бо під час війни вони не на часі.
Це не всі тези цього важливого звернення. Серед іншого Зеленський закликав:
- Не розхолоджуватися.
Якщо не буде Перемоги, то не буде Країни.
ТОМУ
Всі ресурси країни – на оборону та для перемоги.
Не час для широких святкувань чи інших зухвалих речей у тилу.
Державі потрібно значно більше зосередженості на обороні. Всім. Всім у Державі.
Вибори не на часі.
Насправді дуже хороше звернення, проте… Існує один закид, на який нам доводиться зважати.
Звучить він так:
- Вибори Президента України мають бути проведені в березні 2024 року! Цього хоче Захід, цього вимагають США.
Якщо в березні 2024 не буде виборів Президента України, наші опоненти зроблять все, аби виставити Зеленського – узурпатором – на противагу Путіну, якого 31 березня знову «демократично» оберуть президентом РФ.
«Узурпатору Зеленському» ніхто на Заході допомагати не стане і в результаті наш ворог отримає необхідну перевагу для наступу.
Тому, якщо хочемо, щоб допомога Україні продовжувалася, вибори мають бути – проведені.
Хай навіть Зеленський знову стане Президентом. Це – неважливо. США хочуть вибори, треба їм їх дати».
Ця думка на Форумі «УП» була озвучена кимось із прихильників Порошенка, але вона явно – не позбавлена певного сенсу.
ТОЖ
Зеленському, якщо він (що логічно) хоче відмовитися від проведення виборів у березні 2024 р., необхідно зробити щось, що показало б та довело Заходу – демократичність нашого Воєнного стану.
Єдиний спосіб зробити це – поділитися владою з опонентами і дати максимальні послаблення в плані волевиявлення та свободи слова населенню, при одночасному «закручуванні гайок».
Закручуванні – теж доречному, давно очікуваному та необхідному.
Разом це дасть принцип «молота і наковальні», який тільки й здатен викувати меч української Перемоги.
КРОКИ, ЯКІ ЗАСПОКОЯТЬ ЗАХІД
- Обрання Головою Верховної Ради – Петра Порошенка (як варіант – Юлії Тимошенко). Це – абсолютно нескладне рішення для контрольованої Зеленським ВРУ.
- Одночасна передача представникам опозиції хоча б 30% посад голів Комітетів ВРУ. А краще – 50%
- Новий склад Кабміну – із залученням до роботи в ньому – всіх партій представлених у парламенті та представників т.з. «громадянського суспільства»
- Можливість для ще як мінімум 3-6-9 телеканалів вийти з єдиного Телемарафону й почати здійснювати – власне мовлення – у межах чинного законодавства.
- Загальна політична амністія: формально так її називати, може, й не варто, але з-за ґрат треба випустити всіх, кого на Заході вважають затриманими у нас – за політичні погляди.
- Зокрема, варто звільнити з-за ґрат всіх священнослужителів та накласти офіційний мораторій на будь-які дії, пов’язані з захопленням церковних споруд в Україні чи переслідування людей за релігійною ознакою.
- Анонсувати Амністію – всім мешканцям ЛНР/ДНР, окупованих територій та Криму, які не були і не є учасниками злочинів проти людяності та людства. Зокрема, тортур та участі у каральних операціях проти населення цих територій. Злочинці ж мають вже починати виїжджати до в РФ.
«ВОЄННИЙ КАБІНЕТ»
По-суті, виконавча влада в Україні має перейти від Уряду до «Воєнного кабінету».
Уряд – команда технократів – має забезпечувати виконання волі Парламенту.
Воєнний кабінет – по суті як «Політбюро» – має визначати вектори політичної волі, що їх у вигляді Законів й має фіксувати ВРУ
Воєнний кабінет – знову ж таки – має складатися з представників різних політичних партій і втілювати сам принцип «об’єднання всіх політичних сил».
Цікаво, що в Україні формально вже існує «Воєнний кабінет». Існує навіть відповідна стаття у «Вікіпедії». Згідно з нею:
- Воєнний кабінет при Раді національної безпеки і оборони України — робочий орган РНБОУ, створений 18 лютого 2015.
- Кабінет утворюється у складі Голови, секретаря та інших членів, які беруть участь у його роботі на громадських засадах.
- Кабінет очолює Голова Ради національної безпеки і оборони України - Верховний Головнокомандувач Збройних сил України — Президент України.
- Секретарем Кабінету є за посадою Секретар Ради національної безпеки і оборони України.
- До складу Кабінету за посадою входять: Прем'єр-міністр України, Міністр внутрішніх справ України, Міністр закордонних справ України, Міністр оборони України, Голова Служби безпеки України, начальник Генерального штабу Збройних Сил України, Голова Державної прикордонної служби України, командувач Національної гвардії України, Глава Адміністрації Президента України, а також за згодою Голова Верховної Ради України.
Тобто, фактично, аби перетворити цей орган на повноцінний «Воєнний кабінет національної згоди та Перемоги» необхідно лише ввести до його складу представників різних парламентських та позапарламентських партій.
Усі спільно ці люди мають почати – «закручувати гайки»: перенаправляти бюджетні гроші на потреби оборони, запускати масові виробництва всього необхідного для фронту та масові будівництва фортифікаційних ліній і житла для переселенців.
Якщо зробити все перераховане вище в комплексі, Захід буде змушений признати, що Україна живе за демократичними принципами – об’єднання єдиною метою – протидіяти ворогу.
Що Україна – має перемогти і гідна – підтримки
*АК -- авторська колонка. Всі думки та пропозиції -- авторські
Радіо Трек: НОВИНИ