Українська письменниця розповіла, як з неї знущалися співробітники в Німеччині (ФОТО)

«Бо знали, що я не можу повернутися в окупований Донецьк» (с)

Книга Ксенії Фукс «По той бік сонця» потрапила свого часу до короткого списку Книги року ВВС й отримала премію літературного конкурсу «Смолоскип».

У романі авторка описує свій досвід переживання депресії у психіатричній лікарні в Німеччині. У книзі нерідко згадується війна в Україні – бо Ксенія родом з Донецька.

Письменниця вже 12 років живе у Німеччині. Вона розповіла Gazeta.ua, з якими складнощами їй довелося зустрітися, щоб знайти своє місце в німецькому суспільстві.

«Я пережила всі чотири складові культурного шоку. Спочатку – азарт і радість туриста, потім заглиблення в процес і депресія. Згодом це приймаєш, але все одно переживаєш незручності. Нарешті адаптуєшся і знаходиш якийсь баланс. Я його знайшла не відразу. Спочатку було дуже складно».

 

«Поки вчилася у виші, для студентів я була просто дівчинка з Ост-блоку, як вони казали. Мусила їм доводити, що не ідіотка, і що зі мною теж можна мати справу. Деякі предмети підібрала собі з вищих курсів. Однокурсники це побачили і заповажали. Стали зі мною спілкуватися жвавіше».

Ксенія пригадує:

«Але найважче було на роботі – працювала у рекламній агенції у Штутгарті. Співробітники знущалися як тільки могли, тому що знали, що я не можу повернутися в Донецьк, де йде війна. Наприклад, змушували мене мити вікна, виносити сміття. Казали: «Це в тебе краще виходить, ніж дизайн». Або я збиралася на зустріч з клієнтом, а мені казали, що в мене штани не того кольору, і відправляли перевдягатися саме в чорні.

 

Мовляв, це корпоративний дрес-код. Могла один документ переписувати десятки разів, а потім начальник вичитував, що десь все одно допустила помилку. Я іноземка, могла десь пропустити кому, але це можна пояснити нормальним тоном. Вже потім, коли потрапила до лікарні, дізналася, що в одного з шефів була кокаїнова залежність. Це пояснювало абсолютно все – це ставлення, зриви, крики», - пригадала Ксенія Фукс.

 

«Там я працювала багато за маленьку зарплатню. Якось дізналася, що прибиральниця отримує більше. Мені платили 1200 євро на місяць. Більша половина грошей ішла на оплату житла», - додала вона.

Попри все Ксенія знайшла себе в Німеччині. Нині вона є промоутером України: як головна редакторка україно-німецького журналу Gelblau і співзасновниця громадської організації «Українське ательє культури та спорту».

Радіо Трек у Тelegram, Viber: 063-734-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень