З 1 грудня в Україні починають оформляти документи для УБД: що потрібно і куди звертатися?

Процес надання статусу УБД буде контролюватися, щоб не допустити появи фейкових ветеранів, наголошують в Міноборони

Міноборони України завершило офіційну реєстрацію нормативно-правових актів, якими регламентується процес оформлення документів, що підтверджують статус учасника бойових дій (УБД) під час відсічі повномасштабної агресії росії.

Міністр оборони України Олексій Резніков з цього приводу заявив:

- У зв’язку з цим прошу врахувати такі моменти.

 

Перше. Усі, хто має підстави, отримають статус УБД та відповідні соціальні гарантії. Не треба хвилюватись, нікого не забудуть і не загублять. Міністерство оборони відпрацює у синергії з іншими відомствами, насамперед, з нашими колегами з Міністерства ветеранів.

 

Друге. За 9 місяців активної фази війни у нас нараховуються сотні тисяч УБД. Обробка такого масиву документів потребуватиме певного часу. Ми будемо робити усе можливе, щоб цей час був максимально коротким. Але прошу всіх бути готовими і ставитись з розумінням, що доведеться якийсь період чекати.

 

Третє. Міноборони розроблено алгоритм отримання статусу УБД. Він оприлюднений на офіційних ресурсах Міноборони. Наразі він також доводиться до виконання у військах.

Для розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у системі Міноборони, яка включає ЗСУ, Головне управління розвідки Міноборони та Державну службу спецтранспорту, буде утворено 18 комісій. Вони вже формуються і почнуть роботу орієнтовно з 1 грудня. Після цього стартує, власне, робота з документами.

Отримати статус УБД можна трьома способами:

  • за зверненням командира частини, який централізовано подає документи на підлеглих військовослужбовців;
  • за особистим зверненням військовослужбовця, який самостійно збирає документи та подає їх до відповідної комісії;
  • за особистим зверненням особи, яка звільнена з військової служби, через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

У разі виникнення запитань, завжди можна буде звернутися на «гарячу лінію» Міноборони - 0 800 500 442.

- Процес надання статусу УБД буде контролюватися, щоб не допустити появи фейкових ветеранів, які героїчно «обороняли котли» у глибокому тилу. Це, насамперед, питання поваги до справжніх героїв, які боронять Україну, ризикуючи життям, - наголошує Рєзніков.

Алгоритм дій та деталі знайдете за цим посиланням.

Читайте також:

Не всі про це знають: Які пільги належать учасникам бойових дій?

Які надбавки й доплати до пенсії установлено учасникам бойових дій?

Україні розширили перелік осіб, які можуть отримати статус УБД

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook