Як наводять порядок в оселі в Швеції: метод «передсмертного прибирання»

Що таке «передсмертне прибирання»

У Швеції існує особливий підхід до позбавлення від різного мотлоху в будинку чи квартирі. Метод називається «передсмертне прибирання». Таку процедуру, як розхламлення, час від часу проводить у своєму домі кожна людина. 

Як зробити це найбільш ефективно?

Дуже часто нам шкода викидати речі. Деякі все ще перебувають у чудовому стані, хоча ми й не часто ними користуємося або не користуємося взагалі. Інші пов'язані з дорогими спогадами.

У шведів є однозначна відповідь, як від цього всього відмовитися. У цій країні активно користуються цікавим методом, який називається «передсмертне прибирання». Він допомагає швидко позбутися зайвих речей і не шкодувати ні про що.

В чому ж полягає суть методу?

Хоча назва цього методу звучить доволі страшно, але він завжди добре працює. Метод взяли з однойменної книжки 80-річної художниці Маргарети Магнуссон «Мистецтво передсмертного прибирання». В ній авторка описує незвичайний спосіб, який допомагає позбутися всіх зайвих речей і розхламити квартиру.

Магнуссон радить спробувати подивитися на все, що є у вашій оселі, під іншим кутом. Уявіть, що станеться з цими всіма речами, коли вас не стане. Поставте собі кілька запитань, от як: чи будуть вони потрібні дітям та онукам або чи зроблять вони щасливим хоч когось?

Якщо ви відповіли «так» хоча б на одне з цих запитань, можете зачекати і не викидати конкретну річ, якщо ж «ні» – її місце на смітнику.

Треба розуміти, що предмети, які для вас можуть мати певну цінність, для інших виявляться звичайним мотлохом. І все це дітям та онукам доведеться вивозити й викидати. То чому б не зробити це зараз. Саме так і думають жителі Швеції.

Звісно, не варто впадати у крайнощі. Ніхто тут не думає про смерть у 30 років і не викидає все, чим користується.

 

Згідно з методом «передсмертного прибирання», потрібно виключити лише ті речі, які ви давно не використовуєте, не застосовували жодного разу або ті, що не приносять вам щастя.

А ще Магнуссон радить припинити скуповувати дешеві предмети на розпродажах, адже всі ці речі лише захламляють будинок, в якому ви живете.

Не підганяйте себе. Процес розхламлення може йти повільно, тож не треба намагатися за один вечір вичистити всю квартиру. Деякі речі (нові чи в гарному стані) можна запропонувати друзям, знайомим, віддати на благодійність. Це набагато краще, ніж просто їх викидати.

Останніми Магнуссон радить розбирати старі листівки та фотографії. Інакше ризикуєте зав'язнути у спогадах.

Джерело: tsn

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook