«Найкраще капіталовкладення – це вкладення в нові знання»: цитати геніального Бориса Патона
Він помер у 101 рік
Вчора, 19 серпня, із життя пішов видатний український вчений Борис Патон.
За три місяці йому мало виповнитися 102 роки.
Причиною смерті видатного інженера, чиїми винаходами у галузі зварювальних процесів, металургії та технології металів користуються у всьому світі, стало захворювання серцево-судинної системи, повідомляє РБК-Україна.
Борис Патон – автор понад 400 винаходів, двічі Герой соцпраці та Герой України. Він був мудрою людиною. Ось декілька цікавих цитат Бориса Патона:
- Мрію, щоб наука і вчені були в пошані в нашій країні. Щоб Україна розвивалася і процвітала. І щоб все було добре у нас, наших дітей і онуків.
- Пройде час, ми порозумнішаємо і станемо більш цивілізованими, як і належить країні, що знаходиться в серці Європи. І змужніємо.
- Маємо навіть власні пропозиції щодо будівництва постійної станції на Місяці й готові надати їх нашим потенційним партнерам.
- Найкраще капіталовкладення, навіть якщо це просто хобі – це вкладення в нові знання. Освіта, книги, якісь навчальні програми.
А ось ще декілька вдалих цитат Бориса Патона, які ще до 99-річчя вченого підготувало видання Gazeta.ua.
- За незалежної України на кожну гривню державної підтримки інновацій Інститут електрозварювання повернув до держбюджету понад 4 грн.
- Здоров'я людини важливіше, навіть за зварювання в космосі.
- Чого я навчився у свого батька? Того, що попереду має бути робота й інтерес до роботи, а не до набивання своїх кишень дзвінкими монетами. Людина повинна любити свою справу й віддаватися їй.
- Секрет довголіття: регулярні робочі навантаження, заняття фізкультурою, спортом і здоровий спосіб життя.
- Анексію Криму я сприйняв з болем і як громадянин, і як вчений, адже наша країна позбулася однієї з найважливіших частин своєї території. У той же час постраждала і наша Академія, оскільки в Криму є ряд важливих академічних організацій, які плідно працювали.
- Релігійні уявлення полягають у тому, що світ утворено надприродною божественною силою. Паралельне співіснування цих світоглядів, на мою думку, було та є невід'ємним і важливим чинником розвитку цивілізації. Головне тут – запобігати проявам так званого войовничого атеїзму та клерикалізму. Кожна людина має право на власний вільний вибір.
- Якщо у тебе зорова пам'ять хороша, значить, навіть при написанні шпаргалки запам'ятовуєш матеріал. Корисна річ, скажу я вам. Тільки на іспиті її діставати не потрібно.
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ