Конфлікт Зінкевича та Яремчука, що перервав феєрію – найкращого дуету СРСР: під опікою Майстра (6 ФОТО)

Левко Дутковський – той, хто створив «Смерічку»

У кінці грудня 1968 року у вижницьку «Смерічку» Левка Дутковського прийшов після служби в армії Василь Зінкевич.

Назарій Яремчук з‘явився у вересні 1969-го. Так зародився дует, з яким не міг зрівнятися ніхто. З піснями Левка Дутковського і Володимира Івасюка поклали «на лопатки» всіх!

Разом співали до серпня 1975-го

Люде!

Не народилися Назарій Яремчук і Василь Зінкевич відразу Героями України! Скільки сил, нервів, здоров’я, праці в них роками вкладав Левко Дутковський, щоб обидва стали крутими співаками, лише Богові відомо!

З 1967 до 1975 року всю чорнову, організаційну і творчу роботу в «Смерічці» робила людина на прізвище Дутковський! Чому про Вчителя ніхто нині не згадує? Пробачте, Левку Тарасовичу!

Дутковський — Легенда, Божий посланець. І це звання найвище!

Валерій Громцев:

«Коли Зінкевич не зміг поділити слави з Назарієм Яремчуком у чернівецькій «Смерічці», у них дедалі більше виникало суперечок, Василь таємно просився у «Світязь».

 

Не раз казав обом — Назарієві й Василеві — що мають бути разом. А якщо ще й з ними Левко Дутковський — їхній творчий батько, — це нездоланна сила, моноліт. Композитор і два шикарних співаки, які доповнювали один одного!

Пісні, заспівані в їхньому дуеті, й досі звучать краще і багатше, аніж ті, які вони співали окремо. І це добре знав і завжди відчував Левко Дутковський, адже зліпив з них досить крутих співаків.

 

Не лише з них, а як він вишколив своїх музикантів, які навчалися на художні спеціальності! Відчував силу дуету Яремчук–Зінкевич і я.

 

Хоч умовляв і переконував Василя залишитися у «Смерічці», проте їхній конфлікт дійшов до межі кипіння і вони розлучилися.

Зінкевич сам мені зателефонував і сказав: «Назарій нехай залишається в «Смерічці», а я хочу перейти до тебе у «Світязь».

 

Хоч я завжди був проти такого розпаду, адже їхньому дуетові не було рівних у всьому Радянському Союзі, але бачив, що хлопці не ладять один з одним і погодився взяти до себе Василя.

 

Дивись, хоча ми ніби були творчими суперниками з Левком Дутковським (обидва ж творили музику і очолювали музичні ВІА), проте дружили завжди. Слава Богові, здоровий глузд завжди брав гору.

Левка шанував і поважав і буду це робити завжди. Треба віддати йому належне, він справді стратег, далекоглядний митець від Бога. А який фірмач!

 

Це ж треба в буковинському райцентрі створити на базі не музичного, а художнього училища самодіяльний колектив, якому поступалися усі професійні столичні. Які пісні, які тексти, музика, яка експресія, яка чоловіча і жіноча врода! А які естрадні сценічні костюми робила його дружина Алла!!!

 

Навіть коли Левкові вдавалося щось краще за мене, я лише тішився за нього. Якби міг і мав таку силу, то безсумнівно присвоїв би звання Героя України Левкові Дутковському.

Адже зроблене ним — безперечний подвиг. Як українця, як патріота, як громадянина.

 

Знову ж, за те, що ми мали співака Назарія Яремчука, варто низесенько вклонитися його багаторічному вчителеві Левкові Дутковському. І ніколи не забувати цього.

 

Як і те, що сім років Левко вишколював Василя Зінкевича у своїй «Смерічці», а я — п’ять літ у Луцьку.

 

Ми з Левком робили усю невдячну чорнову роботу і лише ми знаємо скільки праці та зусиль вкладено в того чи іншого співака, щоб він вийшов на велику сцену і заспівав пісню».

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook