Конфлікт Зінкевича та Яремчука, що перервав феєрію – найкращого дуету СРСР: під опікою Майстра (6 ФОТО)

Левко Дутковський – той, хто створив «Смерічку»

У кінці грудня 1968 року у вижницьку «Смерічку» Левка Дутковського прийшов після служби в армії Василь Зінкевич.

Назарій Яремчук з‘явився у вересні 1969-го. Так зародився дует, з яким не міг зрівнятися ніхто. З піснями Левка Дутковського і Володимира Івасюка поклали «на лопатки» всіх!

Разом співали до серпня 1975-го

Фото 1970 р.

Люде!

Не народилися Назарій Яремчук і Василь Зінкевич відразу Героями України! Скільки сил, нервів, здоров’я, праці в них роками вкладав Левко Дутковський, щоб обидва стали крутими співаками, лише Богові відомо!

З 1967 до 1975 року всю чорнову, організаційну і творчу роботу в «Смерічці» робила людина на прізвище Дутковський! Чому про Вчителя ніхто нині не згадує? Пробачте, Левку Тарасовичу!

Дутковський — Легенда, Божий посланець. І це звання найвище!

Дутковський та Івасюк

Валерій Громцев:

«Коли Зінкевич не зміг поділити слави з Назарієм Яремчуком у чернівецькій «Смерічці», у них дедалі більше виникало суперечок, Василь таємно просився у «Світязь».

 

Не раз казав обом — Назарієві й Василеві — що мають бути разом. А якщо ще й з ними Левко Дутковський — їхній творчий батько, — це нездоланна сила, моноліт. Композитор і два шикарних співаки, які доповнювали один одного!

Пісні, заспівані в їхньому дуеті, й досі звучать краще і багатше, аніж ті, які вони співали окремо. І це добре знав і завжди відчував Левко Дутковський, адже зліпив з них досить крутих співаків.

 

Не лише з них, а як він вишколив своїх музикантів, які навчалися на художні спеціальності! Відчував силу дуету Яремчук–Зінкевич і я.

 

Хоч умовляв і переконував Василя залишитися у «Смерічці», проте їхній конфлікт дійшов до межі кипіння і вони розлучилися.

Ліворуч -- Дутковський з Івасюком, праворуч -- другий знизу

Зінкевич сам мені зателефонував і сказав: «Назарій нехай залишається в «Смерічці», а я хочу перейти до тебе у «Світязь».

 

Хоч я завжди був проти такого розпаду, адже їхньому дуетові не було рівних у всьому Радянському Союзі, але бачив, що хлопці не ладять один з одним і погодився взяти до себе Василя.

 

Дивись, хоча ми ніби були творчими суперниками з Левком Дутковським (обидва ж творили музику і очолювали музичні ВІА), проте дружили завжди. Слава Богові, здоровий глузд завжди брав гору.

Автор цих спогадів і художній керівник "Світязя" на передньому плані в окулярах

Левка шанував і поважав і буду це робити завжди. Треба віддати йому належне, він справді стратег, далекоглядний митець від Бога. А який фірмач!

 

Це ж треба в буковинському райцентрі створити на базі не музичного, а художнього училища самодіяльний колектив, якому поступалися усі професійні столичні. Які пісні, які тексти, музика, яка експресія, яка чоловіча і жіноча врода! А які естрадні сценічні костюми робила його дружина Алла!!!

 

Навіть коли Левкові вдавалося щось краще за мене, я лише тішився за нього. Якби міг і мав таку силу, то безсумнівно присвоїв би звання Героя України Левкові Дутковському.

Левко Дутковський -- стратег

Адже зроблене ним — безперечний подвиг. Як українця, як патріота, як громадянина.

 

Знову ж, за те, що ми мали співака Назарія Яремчука, варто низесенько вклонитися його багаторічному вчителеві Левкові Дутковському. І ніколи не забувати цього.

 

Як і те, що сім років Левко вишколював Василя Зінкевича у своїй «Смерічці», а я — п’ять літ у Луцьку.

 

Ми з Левком робили усю невдячну чорнову роботу і лише ми знаємо скільки праці та зусиль вкладено в того чи іншого співака, щоб він вийшов на велику сцену і заспівав пісню».

Левко Дутковський та його дружина Алла

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Костя Культреґер

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень