«За два роки університету – не буде!», - ректор РДГУ
Руслан Постоловський - про те, як ЗНО убиває освіту в Україні.
ЗНО стає каменем спортикання в українській освіті.
Нагадаємо, нещодавно у Рівному відбулося обговорення змін у Законі «Про освіту», і, зокрема, в одному з пунктів рівненських ініціатив значиться бажання вчителів скасувати підсумкові атестації у школі, натомість - зберегти ЗНО.
Із цього приводу ми поспілкувалися із ректором Рівненського державного гуманітарного університету Русланом Постоловським. Картина, яку він описує, виглядає катастрофічною:
У Канаді, чи в Польші, чи в іншій європейській країні, там ніде немає ЗНО.
Польща взагалі процвітає, там сотні тисяч наших українських студентів.
У міністерстві нам встановили прохідний бал і написали прізвища студентів, які зараховані. І якщо хтось не пройшов, чи в другий ВУЗ пішов, вони нам не дали права навіть підвести риску.
Ми недобрали 550 студентів. За два-три роки не буде університету. Вони нам зрізали стільки студентів, що нам треба 90 ставок викладацьких скорочувати.
Крім того, за словами Руслана Постоловського, у міністерстві встановили прохідний бал для деяких спеціальностей у Рівному вищий, ніж у столичних вишах.
Ректор РДГУ вбачає у таких діях свідомий намір міністерства закрити менші навчальні заклади у регіонах.
Серед іншого Руслан Постоловський відзначив, що вже неодноразово закликав міністерство змінити правила вступу на платну основу.
Аби у цьому разі абітурієнт міг обирати, крім ЗНО, вступні іспити чи співбесіду.
Це б дало змогу університету мати більше студентів і покращити свій фінансовий стан, для впровадження нових технологій і ремонту існуючої матеріальної бази.
Утім позитивні зрушення теж деякі є.
Нині посаду заступника міністра освіти займає Володимир Ковтунець, який народився на Рівненщині та тривалий час працював в РДГУ.
Саме за його ініціативи у міністерстві таки погодили продовжити прийом документів на платну форму навчання до 1 жовтня.
Ректор РДГУ Постоловський нарікає й на якість знань самих абітурієнтів, які вже під час навчання у виші зізнаються,
що у випускних класах школи вчилися вгадувати правильні результати тестів ЗНО, а не розвивали рівень знань.
Не оминули ми увагою під час розмови із Русланом Постоловським і питання впровадження безвізового режиму із Європою. Він зазначив, що
зважаючи в цілому на рівень життя в Україні і державну підтримку освіти, це неминуче призведе до відтоку як студентів, так і молодих науковців, які там матимуть вищу зарплату або потенційно інші умови праці.
На сьогодні в РДГУ навчається близько 8 тисяч студентів. Порівняно із 2015-2016 начальним роком, університет недобрав 550 студентів.
Радіо Трек: НОВИНИ